Connect with us

HABERLER

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Kütahya’da yoğun kar yağışı başladı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Kütahya, Sakarya, Bilecik, Osmaniye, Giresun, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kıyı kesimler, İç Ege’nin güneyi, Akdeniz, Doğu Anadolu’nun batısı ile Güneydoğu Anadolu’da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

KÜTAHYA’DA KAR YAĞIŞI BAŞLADI
Kütahya’nın yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı şehir merkezinde de etkili olmaya başladı.Kütahya genelinde dün başlayan ve gece boyunca etkili olan sağanak yağışı, sabah saatlerinden itibaren Kütahya ve ilçelerinin yüksek kesimlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düştüğü ütahya’da kar yağışı etkisini sürdürüyor.

ÜLKE GENELİNDE MEVSİM NORMALLERİNDE
Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, iç kesimlerde azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz ile doğu ve güneydoğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ve kuzeyi ile Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa), Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde güney yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar