Connect with us

DİĞER

TAVŞANLI’DA STK’LAR BİR ARAYA GELDİ

Tavşanlı’da sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve spor kulüplerinin temsilcileriyle istişare toplantısı gerçekleştirildi. Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek, STK’ların görüş öneri ve taleplerini dinleyerek tek tek not aldı.

Tavşanlı’da “Yerel Buluşmalar” etkinliği kapsamında AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler ve AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ilçede faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler ve spor kulüplerinin temsilcileriyle bir araya geldi.
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda temsilcilerin tamamının görüş ve talepleri tek tek not edilirken, Tavşanlı’nın geleceğine yönelik projelerde de istişarelerde bulunuldu.

– MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU HÜKÜMET ELİYLE YÜRÜTÜLEN PROJELERDE GELİNEN SON DURUMU PAYLAŞTI
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu başta sağlık ve istihdam konularında gelen sorulara yanıtlar vererek, ilçede Hükümet eliyle yürütülen çalışmalarda gelinen son durumu paylaştı.
Daha önce değişik platformlarda STK temsilcileriyle sürekli bir araya geldiğini söyleyen Kavuncu, ilçenin kalkınmasına yönelik gelen projelerin tek tek hayata geçirildiğini kaydetti.
Milletvekili Kavuncu AK Parti Hükümetleri dönemindeki yatırım paylarından Tavşanlı ve Kütahya’nın da tüm illerde olduğu gibi fazlasıyla faydalandığını vurgulandı.

– BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER:
– STK’LARLA HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ
Belediye Başkanı Mustafa Güler, demokrasinin yapı taşlarından ve vazgeçilmezlerinden olan STK’ların toplumda önemli bir misyon üstlendiğine işaret ederek, Tavşanlı Belediyesi olarak STK’larla her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti. Temsilcilerin Belediye hizmetlerine yönelik talep ve önerilerini not ederek üzerinde çalışacağını ifade eden Başkan Güler, Belediye’nin 2017-2018 yılı yatırım ve çalışmaları hakkında da kısa bilgilendirmelerde bulundu.

– “SENE BAŞINDA STK’LARA PLAN VE PROJELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, GÜÇ BİRLİĞİ YAPALIM DEMİŞTİK. ANCAK SADECE 2 TANE TEMSİLCİMİZ BİZİMLE PROJESİNİ PAYLAŞTI”
2017’nin Ocak ayında da STK temsilcileriyle bir araya geldiklerini anımsatan Başkan Güler, “Bu sene başında yaptığımız toplantıda STK temsilcileriyle yaptığımız toplantıda kendilerine birlik ve beraberlik içerisinde projeler geliştirelim. Güç birliği yapalım ve Belediye olarak bize proje getirin size destek olalım demiştik. Ancak o toplantının üzerinden bir sene geçmesine rağmen sadece 2 tanesi bizimle proje için iletişime geçti. Bunun kırgınlığını da dile getirmek istiyorum” dedi.
Belediye Başkanı Mustafa Güler ayrıca amatör spor kulüplerine yapılan yardımlardan da bahsederek, bu yardımların 2018 yılında da devam edeceğini vurguladı.

– AK PARTİ TAVŞANLI İLÇE BAŞKANI NEJAT TÜLEK:
– “ULAŞILAMAYAN BİR BAŞKAN DEĞİLİM”
AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek ise asla “ulaşılamayan bir başkan” olmadığını söyleyerek, “Tavşanlılı bir hemşehrimiz, Ben AK Parti İlçe Başkanı’na ulaşamadım, kendisiyle görüşemedim diyemeyecek. Her gün Teşkilat binasındayız ve kapımız tüm halkımıza açık” dedi.
Tavşanlı’da çok önemli yatırımların hayata geçirildiğini vurgulayan AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Nejat Tülek, “Bize gelen talepleri biz yerel ile ilgiliyse Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e, genel siyaseti ilgilendiren konu ise Ankara’da Vekilimiz Vural Kavuncu’ya ulaşarak çözüm noktasında birlikte adımlar atıyoruz. Milletvekilimiz Vural Kavuncu ve Belediye Başkanımız Mustafa Güler’e bu noktada bizlere verdiği destekten ötürü teşkilatım adına teşekkür ediyorum” dedi.
“Önemli olan kubbede hoş bir sâdâ bırakmaktır” diyen Tülek, 2019’un seçim yılı olduğunu belirterek yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduklarını söyledi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar