Connect with us

HABERLER

DOLU DOLU KÜLTÜR SANAT

Kütahya Belediyesi düzenlediği etkinlikler ile Kütahyalılara kültür sanatı tüm renkleriyle yaşatıyor. 7’den 70’e toplumun her kesimine yönelik periyodik olarak düzenlenen kültür sanat etkinliklerine Ocak ayında da Hezar Dinari Kültür Merkezi’nde hız kesmeden devam ediyor.

Her hafta farklı bir faaliyet ile fark yaratan Kütahya Belediyesi, 6 Ocak Cumartesi günü Çocuk ve Aile Terapisti Uzman Psikolog Kudret Eren Yavuz’ un “Kadın ve Aile Semineri ” programı kapsamında ” Ben Olmaktan Biz Olmaya, Mutlu Evliliğin Anahtarları” konulu konferansı ile haftayı açacak. 11 Ocak Perşembe günü itibari ile Anadolu’nun manevi mayasını ve bu mayanın manevi mimarlarını anlatan Kütahya Belediyesi’nin Marka haline getirdiği ‘Anadolu’yu Mayalayanlar’ programında Fatih Çıtlak’ın anlatımıyla tanıtılmaya devam ediyor. Haymeana Hanımlar Lokalindeki programlar ise; 17 Ocak Çarşamba günü Prof. Dr. Duygu Perçin’ in Sağlıklı Yaşam Söyleşisi “Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma ve Hijyen” konulu konferansı, 24 Ocak Çarşamba Yrd. Doç. Dr. Nermin Gündüz’ün sunumu ile Sağlıklı Yaşam Söyleşisi “Aile İçi Şiddetin Kadın Ruh Sağlığına Yansımaları” şeklinde olacak.

20 Ocak Cumartesi “Bu Toprağın Ezgileri” programı kapsamında, Bağlama virtüözü İsmail Altunsaray, konseriyle Kütahyalı sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak. Hafta sonlarının vazgeçilmezi çocuk tiyatrolarında ise bu ay 7 Ocak Pazar “İyilik Yap Denize At” 14 Ocak Pazar “Bremen Mızık – çıları” 18 Ocak Perşembe “Benim Güzel Pabuçlarım” 21 Ocak Pazar “Keloğlan Kayıp Orman Cücesi” ve 28 Ocak “İyi Çocuk” oyunları sergilenecek. Gösterimler 15 Ocak Pazartesi Şirin Gedikli’ nin yazdığı, Hakan Bilgin’ in yönettiği, Hakan Bilgin, Fırat Çöloğlu, Fatih Ateş Uçan, Güral Korur, Elif Çelik’in oynadığı “Bir Yer, Bir Nesne, Bir Fiil” yetişkin tiyatrosu sahnelenecek.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar