Connect with us

DİĞER

AKILLARA KAZINAN HABER BAŞLIKLARI BİR YIL BÖYLE GEÇTİ

Geride bıraktığımız 2017 yılı birçok olayı da beraberinde götürdü. Birçok konunun haberleştiği 2017 yılında akıllara kazınan haber başlıklarını sizin için derledik.

 

 

 

TÜGİK başkanı Erkan Güral Ocak ayının başında yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine TÜGİK üyeleri olarak 26 milyon doları bozdurduklarını açıkladı.

Şubat ayında İstanbul’da yapılan U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonasında Türkiye birincisi olan Hacer Yılmaz damga vurdu. Yılmaz Kütahya’da Çayca Mahallesi’nde yetişti.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yapımı devam eden sanayi ve Atatürk Bulvarındaki alt geçit çalışmaları için vatandaşlardan ve esnaflardan sabır istedi.

Mart ayına gelindiğinde Kütahya okuduğu haberle şok oldu. 14 yaşındaki Y.G. 23 yaşındaki O.K.’dan hamile kaldığını otaya çıktı. Bu olay Kütahya’da büyük tepkilere neden oldu.

Kütahya Forbes Dergisinin yaptığı araştırmaya göre iş yapmak ve yaşamak için en iyi kentler listesinde ilk 30 şehir içine girdi.

TKDK İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada Kütahya’ya 5 yılda 59 milyon TL hibe desteği verildiği söylendi.

Başbakan Binali Yıldırım 16 Nisan referandum seçimi Kütahya’ya geldi. Başbakan Yıldırım Zafer Meydanında halka seslenerek Kütahyalılara hızlı tren ve şehir hastanesi sözü verdi.

16 Nisan referandumun Kütahyalı seçmenler yeni sistem için sandığa gitti. Kütahyalı seçmenlerin yüzde 70,29 Evet oyu kullanarak yeni sisteme geçilmesine onay verdi.

2017 yılı içinde Kütahya halkın en sık şikayet ettiği konuların başında çöp konusu geldi. Toplanmayan çöplerle ilgili olarak Başkan Kamil Saraçoğlu gerekli yaptırımların yapılacağını söyledi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın katılımı ile Zafer Meydanında kutlandı.

Özçınar Kütahya’nın gururu oldu. Özçınar Grup 2016 yılı ihracat rakamlarına göre kendi sektöründe Türkiye beşincisi olarak Kütahya’nın gururu oldu.

Takvimler Mayıs ayını gösterdiğinde Kütahya’da yapımı tamamlamayan alt geçit projelerinde TCDD proje hatasını kabul etti ve projenin yeniden ihale edileceği duyuruldu.

İnköy Mahallesi sınırları içine yapılacak olan müze yapımını protesto eden İnköy Mahallesi sakinleri Kütahya Eskişehir karayolunu araç trafiğine kapattı. Uzunca süre yolu kapatan köylüler hayvanlarını da yola çıkartılar. Haber tüm ulusal kanallarda birinci haber olarak verildi.

Ramazan ayında Kütahya’yı ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu 128 milyon TL’lik yatırımın temelini attı.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu Katı Atık İhalesini alan firmanın kendisini 2019 seçimleri üzerinden tehdit ettiğini açıkladı. Saraçoğlu’nun sözleri Kütahya’da büyük yankı uyandırdı.

Kütahya’da tamamlamayan ve çileye dönen alt geçitlerle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazıldı. Vatandaşlar sorunlarını en üst makama yazdıklarını mektupta dile getirdiler.

15 Temmuz darbesinin ertesi günü Kütahya’ya yeni fabrika sözü veren Nafi Güral bu sözünü bir yıl içinde gerçekleştirerek 6 Temmuz 2017’de 15 Temmuz Şehitleri Seramik Fabrikasını TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı törenle hizmete açtı.

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıldönümünde Kütahyalılar Zafer Meydanını doldurarak yine demokrasi nöbeti tuttu.

Kütahya tarihinin en büyük uyuşturucu operasyonu Temmuz ayının sonlarında gerçekleşti. Doğu illerinden İstanbul’a yapılan sevkiyatı Kütahya’da durduran Kütahya Emniyeti bir minibüs içinde 80 kilogram eroin ele geçirdi.

Dünya şampiyonu Kütahya’dan çıktı. Dünya Atletizm Şampiyonası Erkeler 200 metre finalinde DPÜ öğrencisi Ramil Guliyev Altın madalyayı aldı.

Banka kredisi ile kısa film çekti. Kütahya’da PTT’de görevli memur Nevzat Çoban bankadan çektiği kredi ile Dumlupınar Meydan Muharebesini anlatan kısa film çekti. Film sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Devlet Hatun Meslek Lisesi mezun öğrencisi N.K.’nın tıp fakültesini kazandığı haberleri gerçek çıkmadı. Tıp fakültesini kazandığını iddia eden N.K’yı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz makamında ağırlayıp tebrik etmişti.

Avusturyalı Hamburger Containerboard firması Kütahya’ya 300 milyon TL’lik kağıt fabrikası kuracağını açıkladı.

Şehir merkezinde yaşanan trafik sıkıntısına Kütahya Belediyesi çözüm buldu. Şehir merkezine konuşlandırılan akılı kameralar ile trafik akışı hızlandı ve ışıklarda bekleme süresi trafiğin yoğunluğuna göre ayarlanmaya başlandı.

Kütahya Kasım ayının başında gelen haberler bir yıllık çalışmasının emeğini aldı. Unesco Zanaat ve Halk Sanatları alanında yaratıcı şehirler unvanını almaya hak kazandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil üretecek babayiğitleri açıklamasının ardından Kütahyalı esnaf Kenan Uzman başlattığı imza kampanyası ile dikkatleri Kütahya’nın üzerine çekti. Uzman yerli otonun Kütahya’da üretilmesi için 50 bin imza topladı.

Meral Akşener’in kuruduğu İyi Parti Kütahya il başkanlığına orman eski bölge müdürü Hürdoğan Çelik atandı.

Macaristan Fahri Konsolosu işadamı İsmet Güral’a Macaristan’ın 650 yıllık Pecs Üniversitesinden fahri doktora verildi. Güral bu ödülü Kütahya adına aldığını söyledi ve “Kütahya olmasa buralara gelemezdim” dedi.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu 2018 yılı Kütahya Belediyesini açıkladı. Saraçoğlu bütçenin 526 milyon TL olduğunu söyledi.

Milletvekili İshak Gazel yapımı süren alt geçit projelerini yerinde gezerek ‘sabrımız kalmadı’ dedi. Gazel alt geçitlerin yıl sonunda ve Ocak ayının başında açılacağını söyledi.

Yılın son günlerinde AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş yaptığı açıklama ile il kongresinin tarihin verdi. 20 Ocak’ta yapılacak kongrede tek aday olarak kendinin olacağını söyleyen Çetinbaş Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kongreye katılacağını söyledi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar