Connect with us

HABERLER

VURAL KAVUNCU DA ÇETİNBAŞ’I DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu da yazılı bir açıklama yaparak il kongresinde genel merkezin belirlediği aday olan Ali Çetinbaş’ı destekleyeceğini bildirdi. Kavuncu açıklamasında, AK Parti’nin kurulduğu günden beri milletin gönlünde yer ettiği belirterek “Kurucu başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde şimdiye kadar nice başarılara imza attık. AK Parti sadece siyasi bir parti değil, bir dava hareketi, dünya mazlumlarının umudu, inananların gür sesi olmuştur. Bugünlere kolay gelinmemiştir; bu davanın nice isimsiz kahramanları, cefakar hizmetkarları ve ağzı dualı gönüldaşları vardır.” dedi. AK Parti Kütahya Milletvekili Prof.Dr. Vural Kavuncu açıklamasına şöyle devam etti: “Şimdiye kadar önce Allah’ın yardımı, sonra da aziz milletimizin desteği ve kahramanlıkları ile türlü hak engelleme çabaları, parti kapama davası, muhtıralar, gezi kalkışması girişimi, 17-25 Aralık süreci ve nihayetinde de hain 15 Temmuz darbe girişimi bertaraf edilmiştir. İçeride ve dışarıda ülkemize ve liderimizi hedef alan nice hain, terörist ve destekçilerine karşı mücadele edilmiş ve tarihe not düşülecek başarılar kazanılmıştır.

Şu anda önümüzde bizi başka bir süreç beklemektedir. Beklenen süresi içerisinde olduğu takdirde 2019 yılında yerel seçim, milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri yapılacaktır. Bu seçimlerin özelliği yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk defa uygulanacak olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sıklıkla vurguladığı gibi başarı çıtası yükselmiştir, milletin en az % 51 desteğine ihtiyaç vardır. Bunun için her seferinden daha fazla çalışmak, her kapıya, her ele uzanmak, millet ile hemhal olmak, herkesin gönlünde yer yapmak gerekir.

Genel başkanımızın siyasi birikimi ve öngörüsü ile 2019 seçimlerinde partimizin başında olacak AK kadrolar yeniden belirlenmektedir. Teşkilatlarımızın ilçe kongreleri tamamlanmış, bir kaç ay içinde de il kongreleri tamamlanmış olacaktır. Bu kapsamda 20 Ocak 2018 tarihinde, özlemle beklediğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek teşrifleri ile İl Kongremiz gerçekleşecektir.

AK Parti’nin yüksek dava bilincine sahip mensupları her zaman taşıdıkları sorumluluğun gereği olgunluk içinde hareket eder. Bunun neticesi kongrelerimiz şenlik havasında geçer, görev alan almayan herkes dava hareketi içinde çalışmaya devam eder. Kimin başkan olacağı, kime ne görev düşeceği istişarelerle belirlenir; koordinatör vekillerimiz değerlendirmelerde bulunur, herkes dinlenir, sonuçta genel merkezin tasarrufu ile ortaya bir aday çıkar. Bu aday aynı zamanda Genel Başkanımızın o şehirde ki temsili yöneticisi ve dava emanetçisidir. İlimiz için bu süreçler tamamlanmış, istişareler yapılmış, sonuç olarak görev takdir ve tevdi edilmiştir. Bu zamandan sonra bize düşen partimizin başarısı için adayımızın etrafında birleşmek, kenetlenmektir. Bizim sözcük dağarcığımızda ayrılık gayrilik yoktur, en büyük görev unvanı hasbiliktir.

20 Ocak 2018’de Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşecek olan İl Kongremizde Kütahya’ya yakışacak bir şekilde bir ve beraber olmalı, sesimiz gür çıkmalıdır. Partimize gönül vermiş herkesin de buna katkı vermesi gerektiğine inanıyorum. Mevcut il başkanımız Ali Çetinbaş’ın AK Parti’nin gönül coğrafyamızın ve inananların umudu olmaya devam etmesi hedefiyle yapacağı çalışmaları için şimdiden başarılar diliyorum.”

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar