Connect with us

HARUN DEMİRTAŞ

2018 ŞEHRİMİZ ADINA HİZMET VE YATIRIMLAR YILI OLUR İNŞALLAH

Evet değerli okurlar. Bir önceki yazımın devamı olan bu köşe yazımda da yaşadığımız şehir için merkezi hükümet yetkilileri ve seçmiş olduğumuz yerel yöneticilerden hizmet bazında beklentilerimizi ve yapılması gerekenleri çok fazla detaya girmeden hatırlatmaya çalışacağız.
Gelin Allah aşkına 2018 yılı Kütahya adına kabuğunu kırdığı yıl olsun. “Halka hizmet hakka hizmettir de birleşelim. ”Dedikoduyu bırakıp, şehri yöneten yöneticilere yardımcı olalım, objektif düşünüp, yeni projeler üretelim.
Geliniz hatalarımızdan geri dönmesini de bilelim. “Hatadan dönmekte erdemliktir.”
Yahu şu Menderes caddesindeki trafik karmaşası ne zaman bitecek. Servi camisi yönünden gelen
araç trafiği ve Meydan kavşağından şehir istikametini takip eden araç trafiği Menderes caddesindeki Turkcell önünde kesişiyor, yağışlı günlerde ve akşam üstü trafik adeta kilitleniyor. İşyerim bu civarda olması nedeniyle şahit oldum, son bir ayda maddi ve yaralamalı üç kaza yaşandı burada trafik lambası yokmu? diyeceksiniz vaaar. Ama dikildi,dikileli hiç çalışmadı, süs niyetine duruyor. Hele yaya iseniz
bu caddede karşıya geçmek yürek ister. Orta refüjde bekleyenler, karşı kaldırımda bekleyenler sabırla araçların durmasını ve hızını kesmesini bekliyor ama maalesef nafile, bendeniz burada bazen fahri trafik görevlisi gibi elimi kaldırıp, yayalarında geçme hakkı olduğunu hatırlatıyorum. Geliniz sayın ilgililer ve yetkililer buraya bir çeki düzen verelim. Eski sistem daha iyiydi diyenler var, ne olur dönülürse, kıyamet mi kopar. Asım gündüz caddesinden aşağıya trafik aksa ve Menderes caddesine kavşaktan dönülse trafik rahatlayacak diyenler var. Elçiye zeval olmaz benden söylemesi kardeşim.
Yine şu an restorasyonu devam eden Dönenler camiinin diğer basın mensupları arkadaşların dile getirdiği gibi bence de Mevlevihane olarak hizmet vermesi, hem geçmişe saygı olacak, hem de Konya dan sonra Kütahya’mızda inanç turizminin ikinci durağı olacaktır.
Bir diğer konu da D.P.Ü. Evliya Çelebi Eğitim Hastanesi yanındaki şehir hastanesinin bir an önce bitirilip,eğitim hastanesinin yükünün hafiflemesine yardımcı olacaktır. İnşallah özel Kütahya hastanesinin
de faaliyete geçmesi ile sağlık hizmetinde gözle görülür rahatlık olacaktır.
Şu Ilıcanın gün geçtikçe kan kaybetmesine ben de herkes gibi üzülmekteyim. İnşallah Ahmet Emre kardeşimin bir ay önce yaptığı haberde belediye yeni erkekler hamamı yapımına başlamış, yaz aylarına sezona yetişir her halde, Haslasın da içler acısı durumu ne olacak bilemiyorum. Belediyemiz bu yeniliklerden sonra halkımızı tekrar Ilıcaya çekmek için büyük çaba sarf edecektir. Piknik alanları tekrar düzenlenmeli ve belediyenin şirketinin işlettiği Otel Harlek in fiyatları makul seviye ye çekilemez mi?
Şehir merkezine en yakın kaplıcamız,Yoncalı da çocukluğumuz ve gençliğimizdeki tarihi Alaaddin Keykubat camii yanındaki büyük hamam ve yanında kükürt banyosu ve küçük hamam bence acilen hatadan dönülüp eski şekline döndürülmelidir. İnşallah kaplıca suyu kaybolmamıştır. Yahu kardeşim burada hiç müze olur mu? Allah aşkına, acaba gideniniz, ziyaret edeniniz var mı? bilmiyorum.Geçenlerde
Belediye başkanı ve her halde Valimizde burayı ziyaret edip, tekrar eski haline döndürüleceği ve hamam olarak hizmet vereceği için çalışmaların başladığı müjdesini vermişti, inşallah tez zamanda gerçekleşir ve sezona yetişir.
Evet sevgili dostlar yeni belediye hizmet binası için halk oylaması yapılıyor da acaba bu hizmetlerin düzelmesi içinde halkımızın görüşü sosyal medya yolu ile olsun alınamaz mı ne dersiniz.
Hadi gali sayın etkili ve yetkili yerel yöneticilerimiz ve vekillerimiz,2018 yılı Kütahyam için yeni projeler yanında, hataların düzeltildiği mutlu bir yıl olsun beyler.
Şen ve Esen kalın, Allaha Emanet olun.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar