Connect with us

HABERLER

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU’DAN ALİ ÇETİNBAŞ’A DESTEK

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, AK Parti Kütahya 6. Olağan İl Kongresi öncesi mevcut il başkanı ve başkan adayı Ali Çetinbaş’a tam destek verdi.

Genel Merkez tarafından Kütahya’daki istişarelerin tamamlandığını ve aday olarak Ali Çetinbaş’ın gösterildiğini belirten Kavuncu, Bu zamandan sonra bize düşen partimizin başarısı için adayımızın etrafında birleşmek, kenetlenmektir” dedi. AK Parti’nin kurulduğu günden beri milletin gönlünde yer ettiğini ve Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde şimdiye kadar birçok başarıya imza attığını söyleyen AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu açıklamasında, “AK Parti sadece siyasi bir parti değil, bir dava hareketi, dünya mazlumlarının umudu, inananların gür sesi olmuştur. Bugünlere kolay gelinmemiştir; bu davanın nice isimsiz kahramanları, cefakar hizmetkarları ve ağzı dualı gönüldaşları vardır. Şimdiye kadar önce Allah’ın yardımı, sonra da aziz milletimizin desteği ve kahramanlıkları ile türlü hak engelleme çabaları, parti kapama davası, muhtıralar, gezi kalkışması girişimi, 17-25 Aralık süreci ve nihayetinde de hain 15 Temmuz darbe girişimi bertaraf edilmiştir. İçeride ve dışarıda ülkemize ve liderimizi hedef alan nice hain, terörist ve destekçilerine karşı mücadele edilmiş ve tarihe not düşülecek başarılar kazanılmıştır” dedi. ‘BAŞARI ÇITASI YÜKSELMİŞTİR’

“Şu anda önümüzde bizi başka bir süreç beklemektedir” diyen Kavuncu, “Beklenen süresi içerisinde olduğu takdirde 2019 yılında yerel seçim, milletvekili ve Cumhurbaşkanı seçimleri yapılacaktır. Bu seçimlerin özelliği yeni Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk defa uygulanacak olmasıdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sıklıkla vurguladığı gibi başarı çıtası yükselmiştir, milletin en az yüzde 51 desteğine ihtiyaç vardır. Bunun için her seferinden daha fazla çalışmak, her kapıya, her ele uzanmak, millet ile hemhal olmak, herkesin gönlünde yer yapmak gerekir” diye konuştu.

‘KİME NE GÖREV DÜŞECEĞİ İSTİŞARELERLE BELİRLENİR’

AK Parti’de kimin başkan olacağı ve kime ne görev verileceğinin istişareler sonucunda belirlendiğine dikkat çeken Kavuncu, “Genel başkanımızın siyasi birikimi ve öngörüsü ile 2019 seçimlerinde partimizin başında olacak AK kadrolar yeniden belirlenmektedir. Teşkilatlarımızın ilçe kongreleri tamamlanmış, bir kaç ay içinde de il kongreleri tamamlanmış olacaktır. Bu kapsamda 20 Ocak 2018 tarihinde, özlemle beklediğimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek teşrieri ile İl Kongremiz gerçekleşecektir. AK Parti’nin yüksek dava bilincine sahip mensupları her zaman taşıdıkları sorumluluğun gereği olgunluk içinde hareket eder. Bunun neticesi kongrelerimiz şenlik havasında geçer, görev alan almayan herkes dava hareketi içinde çalışmaya devam eder. Kimin başkan olacağı, kime ne görev düşeceği istişarelerle belirlenir; koordinatör vekillerimiz değerlendirmelerde bulunur, herkes dinlenir, sonuçta genel merkezin tasarrufu ile ortaya bir aday çıkar” dedi.

‘BİZE DÜŞEN ADAYIMIZIN ETRAFINDA BİRLEŞMEKTİR’

AK Parti’de belirlenen adayın aynı zamanda Genel Başkanın o şehirdeki temsili yöneticisi ve dava emanetçisi olduğunu ifade eden Vural Kavuncu, Kütahya’da bu sürecin tamamlandığını belirterek, “İstişareler yapılmış, sonuç olarak görev takdir ve tevdi edilmiştir. Bu zamandan sonra bize düşen partimizin başarısı için adayımızın etrafında birleşmek, kenetlenmektir. Bizim sözcük dağarcığımızda ayrılık gayrılık yoktur, en büyük görev unvanı “hasbilik” tir. 20 Ocak 2018’de Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşecek olan İl Kongremizde Kütahya’ya yakışacak bir şekilde bir ve beraber olmalı, sesimiz gür çıkmalıdır. Partimize gönül vermiş herkesin de buna katkı vermesi gerektiğine inanıyorum. Mevcut il başkanımız Ali Çetinbaş’ın AK Parti’nin gönül coğrafyamızın ve inananların umudu olmaya devam etmesi hedeyle yapacağı çalışmaları için şimdiden başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar