Connect with us

EKONOMİ

GEDİZ’E 64 MİLYONLUK YATIRIM

Gediz ilçesinde ‘Yerel Buluşmalar’ kapsamında, AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu işverenlerle bir araya geldi.
Toplantıya AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Av. Mesut Yörük, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mesut Naci Cebecioğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Gediz OSB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Başol ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Arpacı, AK Parti lçe Kadın Kolları Başkanı Şule Bilgili, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Akbulut, Belediye Meclis Üyeleri, GEGİP (Gedizli Genç Girişimciler Platformu) üyelerinin katılımıyla Gençlik Merkezi’nde gerçekleşti.
AK Parti Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, toplantıda yaptığı konuşmada, “Kütahya’mız ve Gediz’imizle alakalı bir takım hususları dile getirmek amacıyla ‘Yerel Buluşmalar’ adı altında istişare toplantılarıyla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Ulaşımdan sanayiye, eğitimden sağlığa, Kütahya ve Gediz’de yapılacak projeler hakkında bilgi vererek, amacımız halkımıza en iyi hizmeti ulaştırmaktır” dedi.
Toplantıda konuşan Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, ‘Yerel Buluşmalar’ kapsamında düzenlenen toplantıların temel amacının, halkın taleplerini not ederek, ilçenin geleceğine yönelik yeni projeler üzerinde istişarelerde bulunmak olduğunu söyledi.
“GEDİZ’E YILLIK ORTALAMA YAKLAŞIK 64,8 MİLYON TL YATIRIM”
Gediz’de her noktada yatırımların devam ettiğini belirten Başkan Saraoğlu, “AK Parti iktidar olduğunda Gediz’e ilişkin ilk yaptığı icraatlardan biriside ekonomide, sanayide ve ticarette Organize Sanayi Bölgesi elektrik hatlarının ihalesidir. 2002 şartlarında yapılarak o günden bu güne ilçemizde pek çok şey değişti. Göreve geldiğimiz günden bu yana, Gediz’de kamu, özel sektör ve Belediyemizin yaptığı yatırımlar toplamda 907,2 Milyon TL’ye ulaşmıştır. Gediz’e ortalama yıllık yaklaşık 64,8 Milyon TL yatırım yapılmıştır. Gediz’de 2005 yılı sonu itibariyle işyeri sayısı 440, kadın çalışan sayısı 221, erkek çalışan sayısı 2 bin 562, toplamda 2 bin 783 iken, 2017 yılı 9. ay itibari ile işyeri sayısı 847, kadın çalışan sayısı 807, erkek çalışan sayısı 3 bin 926, toplamda 4 bin 733’e yükselmiştir. Gediz Belediyesi’nin 2004 yılında ortalama yıllık bütçe gelirleri 2,5 milyon TL iken, 2017 sonu itibari ile 27 milyon TL’ye ulaşmıştır. Gediz’de konut ve işyeri sayıları bakımından 2004 yılı itibariyle konut sayısı 7 bin 114, işyeri sayısı bin 272, toplamda 8 bin 386 iken, 2017 sonu itibariyle konut sayısı 12 bin 689 işyeri sayısı bin 819, toplamda konut ve işyeri sayısı 14 bin 508’e ulaşmıştır. Bugün itibari ile devam eden 136 adet inşaat görülmektedir. Gediz’de Sosyal Yardımlaşma kapsamında muhtaç ailelere yapılan yardımlar 2004 yılında 52 kişiye 8 bin 700 TL yapılan yardım tutarı 2017 yılı sonlarında 100 bin TL’ye ulaşmıştır. Gediz’in gelişme enerjileri bakımından yüksekokulun gelişmesi, turizm yatırımlarının büyümesi ve Organize Sanayi Bölgesi’nin de önemli bir atılımın sağlanmasıyla Gediz çok daha önemli bir ilçe haline gelecektir. Bugüne kadar yaptığımız planlamalar doğrultusunda ilçemizin ihtiyaçlarını karşılayacak, vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunarak, yatırımlarımız aralıksız sürmektedir” diye konuştu.
Başkan Saraoğlu, Gediz’de yapılan ve yapılması planlanan projeler hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Düzenlenen istişare toplantısında görüş ve talepler tek tek not edilirken, İlçenin geleceğine yönelik projeler üzerinde istişarelerde bulunuldu.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar