Connect with us

EKONOMİ

HASAN FEHMİ KİNAY,TARIM KREDİ YEM A.Ş.GENEL MÜDÜRÜ

AK Parti 22., 23. ve 24. dönem Kütahya milletvekili dönem milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

Kinay, yaptığı açıklamada, “Şahsıma Tarım Kredi Yem A.Ş. Genel Müdürlüğü görevi tevdi edildi.Bu görevi iyi şekilde yapmanın gayreti içerisinde olacağım” diye konuştu.

Kinay, AK Parti’den 22., 23. ve 24. dönem Kütahya milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu Sözcüsü olarak parlamentoda görev yapmıştı.
Hasan Fehmi Kinay,
3 Ekim 1964’te Kütahya’da doğdu. Babasının adı Nejdet, annesinin adı Muhibe’dir.

İktisatçı ve İş Adamı; Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdi. Gazi Üniversitesinde Pedagoji Formasyonu eğitimi aldı. Yüksek lisansını Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İktisat Politikası alanında tamamladı.
Kütahya Bilim Dershanesini kurdu ve işletti. Çini ve seramik sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi, Kütahya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.
22 , 23,24. Dönemde Kütahya Milletvekili seçildi.
İngilizce bilen Kinay, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar