Connect with us

DİĞER

BELEDİYE BAŞKANI SARAÇOĞLU MÜJDEYİ VERDİ ALT GEÇİTLER AÇILIYOR

Published

on

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yaklaşık 2 yıla yakın süredir devam eden alt geçit yapımlarının nihayet sonuna gelindiğini ve önümüzdeki hafta içinde açılacağını söyledi.
Alt geçit yapım çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu yaptığı açıklamada Sanayi alt geçidinin bir kısmını tek yön olarak trafiğe önceden açtıklarını kalan kısmının ise önümüzdeki hafta içinde açılacağını belirterek aynı şekilde Atatürk Bulvarında yer alan alt geçidinin de açılışını 16-17 Ocak tarihlerinde yapacaklarını söyledi. Saraçoğlu “Hemşerilerimize sözümüz vardı Ocak ayında açacağız diye. Yer kaplamaları yapıyoruz. Alttaki beton kaplamalar bitti. Üst tarafta da filler malzeme serimi devam ediyor. Pazartesi günü asfalt çalışmasını başlatıyoruz. Tahminim bir, bir buçuk günde asfaltlama çalışmalarını bitiririz. Önümüzdeki Salı ya da Çarşamba(16-17 Ocak) günü alt geçidimizi açmış olacağız. Alt geçidimizin ismini meclisimize getirmedik. Kamuoyu yoklamaları da yapacağız. Burası Yıldırım Beyazıt Mahallemizin sınırları içinde olduğu için adının Yıldırım Beyazıt alt geçidi olmasını talep edeceğiz. Yıldırım Beyazıt biliyorsunuz Kütahya’da Ulu Caminin temellerini atmış ve Germiyanoğulları’nın damadı. Kütahya ile böyle bir bağlantısı da var. Sanayide ki alt geçidimizde asfalt çalışmasının bir bölümü yapılmıştı. İkinci bölümün asfaltını da yarın(bugün) gerçekleştireceğiz. Yan yolları daha önce bitmişti. Orayı da birkaç gün içimde tamamen trafiğe açmış olacağız. Orası için söz verdiğimiz gibi Aralık ayı sonunda gidiş geliş en azından tek yön olarak açılışını gerçekleştirmiştik. OSB’deki üst geçidin bir bölümünün asfalt çalışmasını yapmıştık. 2 Ocak itibariyle orada trafiği açmıştık. Dün itibari ile kalan asfalt çalışması da bitti ve trafiğe tamamı ile açıldı. Halkımıza hayırlı olsun. Vatandaşlarımıza bu süre içinde gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar