Connect with us

EĞİTİM

FAKÜLTENİN YARIM KALAN ATÖLYESİNİ KAZCIOĞLU AİLESİ TAMAMLAYACAK

Dumlupınar Üniversitesi Simav Dr. İbrahim Naci Eren yerleşkesinde yaklaşık 15 yıldır tamamlanamayan Simav Teknoloji Fakültesine ait Rektör Yrd. Prof. Dr. Halis Aydemir atölye binasını Simav’ın sevilen ailelerinden Şeref Kazcıoğlu tamamlayacak.
Dumlupınar Üniversitesi Simav Dr. İbrahim Naci Eren yerleşkesinde yaklaşık 15 yıldır tamamlanamayan Simav Teknoloji Fakültesine ait Rektör Yrd. Prof. Dr. Halis Aydemir atölye binasının tamamlanarak makine mühendisliği alanında kullanılması için Simav’ın tanınmış isimlerinden Kazcıoğlu Otomotiv ailesinin önde gelen ismi Şeref Kazcıoğlu elini taşın altına koydu. Kazcıoğlu yaklaşık 400 bin lira dolayında bir maliyet gerektiren çalışmada eğitim atölyesine de eşi Nurhan Kazcıoğlu’nun adının verileceğini açıkladı.
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan iş adamı Şeref Kazcıoğlu, “Simav Teknoloji Fakültesi Dekanlığının Makine Mühendisliği bölümünün açılması için Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne, Rektörlüğün de Yüksek Öğrenim Kurumu’na yaptığı başvuru bilindiği gibi kabul edilmişti. Bu bölümün eğitim ve öğretime açılması, bir başka değişle Simav’ın Bacasız Sanayisi olarak adlandırılan fakültemize yeni öğrencilerin gelmesi için öncelikle açılacak bölüme gerekli olan öğretim üyesi kadrolarının atanması gerekliydi. YÖK, kısa bir süre önce söz konusu öğretim üyesi kadrolarını fakültemizin makine mühendisliği bölümüne aktararak Simav’da Makine Mühendisliği bölümünün 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde öğrenci kayıtlarına başlamasının önünü açmıştır. Kazcıoğlu Otomotiv Ailesi olarak bizler bu gelişmeyi önemsiyoruz. Fakülte ve yüksek okullarımızın bulunduğu yerleşkede eğitim sever merhum Dr. İbrahim Naci Eren’in sağlığında başlattığı farkındalığa Şeref Kazcıoğlu olarak şahsım adına bir katkı da ben yapmak istedim. İlçe Kaymakamımız Sayın Türker Çağatay Halim ve Fakültemizin dekanı Prof. Dr. Sayın Muammer Gavas ile birlikte Kütahya’ya giderek Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ile görüşerek eşim Nurhan Kazcıoğlu’nun adını taşıması önerisiyle yıllardır tamamlanamayan mühendislik atölyesini yaptıracağımı açıkladım. Sayın Rektör Gören sevinerek kabul etti ve bu konuda bir protokol imzalandı. En kısa sürede söz konusu atölye projeye bağlı olarak yapılırken çevre düzenlemesi de Rektörlük tarafından gerçekleştirilecek. Değerli eşimin adını taşıyacak atölye 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemine yetiştirilecek” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar