Connect with us

DİĞER

GAZETECİLER CEMİYETİNDEN BİRLİK BERABERLİĞİ ÖRNEĞİ; ‘BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ’

Published

on

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti tarafından, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Sera AVM’de bir etkinlik düzenlendi. Gazetecilerin, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalıştığını vurgulayan Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, “Biz büyük bir aileyiz” dedi
Kütahya Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu ve üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikte buluştu. Sera AVM’de düzenlenen etkinlikte, gazeteciler önce yemekte bir araya geldi, daha sonra sinema izlediler. Etkinliğe Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yönetim kurulu, Sera AVM Müdürü Atakan Tahmas ile gazeteciler katıldı.
Etkinlik Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam’ın konuşmasıyla başladı. Sağlam, gazetecilerin, zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin fedakarca çalıştığını ifade etti. Kütahya basınının Kütahya menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaptığına dikkat çeken Sağlam “Her zaman vurguladığımız bir şey var. Basın mensuplarının yaptığı görev çok önemli bir kamu hizmetidir. Halkın bilgilendiren ve bunun için fedakarca çalışmalar yapan basın mensuplarımız, maalesef son yıllarda daha büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelmişlerdir. Bizler Gazeteciler Cemiyeti olarak bu sorunları aşmak için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve bundan sonrada göstermeye devam edeceğiz. Bugün 10 Ocak olması nedeniyle de hep birlikte bir araya gelelim istedik. Bizler Basın camiası olarak bir aileyiz ve bu günde de ailemiz bir araya geldi. Katılan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Ayrıca basın mensuplarımızın ailelerinin böyle programlarda yer alması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. İnşallah butür organizasyonlarımız devam edecek” dedi.
Gecede, Kütahya Gazeteciler Cemiyetinin organizasyonlarında verdiği desteklerden dolayı Sera AVM Müdürü Atakan Tahmas’a teşekkür eden Erkan Sağlam plaket takdim etti. Ayrıca 46 yıllık gazetecilik hayatını sonlandıran Kütahya Ufuk Gazetesi sahibi Tahsin Dolavcı ve eşine plaket ve hediye takdiminde bulunuldu. Tahsin Dolavcı, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam’a ve tüm basın mensuplarına teşekkür etti. Yemek ve hediye takdiminin ardından basın mensupları Sera Kütahya AVM Cinetech sinemada vizyona yeni giren Arif ve 2016 filmini izlediler.

Continue Reading

ASAYİŞ

[VİDEO] OTOBÜS KISA SÜREDE İÇİNDE HURDAYA DÖNDÜ – OTOBÜS YANGINI

Published

on

Kütahya – Bursa seferini yapan Kütahya’ya ait bir şehirlerarası yolcu otobüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle yandı. Olay yerine 15 dakika gecikmeyle gelen itfaiye ekipleri vatandaşların da tepkisi ile karşılaştı.işte o anlar.

yenikutahya.com – ÖZEL HABER

Kütahya’dan Bursa’ya yolcu taşımacılığı yapan bir otobüs, Bursa yakınlarında seyir halinde iken alev aldı.

Otobüsün motor kısmından çıkan yoğun duman ve alevler üzerine, sürücü, aracı yol kenarına park ederek hemen yolcuları tahliye etti. Olay yerine geç geldiği de ifade edilen itfaiye ekipleri, yangına müdahale ederken, otobüsün büyük bölümü kül oldu.

Otobüsün yanmaya başladığı yere yakın alanda benzin istasyonun bulunması vatandaşları korkuttu. Olayda herhangi bir can kaybı veya yaralanma olmadı. Yoldan geçen vatandaşlar ve yolcular ise yangın anını cep telefonu kameralarıyla kaydetti.

Olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

Continue Reading

DİĞER

KÜTAHYA’NIN SEVİLEN SİMASI ŞAİR BEKİR KONÇİ VEFAT ETTİ

Published

on

Kütahya’nın sevilen simalarından olan Bekir Konçi vefat etti. Şair olan ve birçok şiiri bulunan Konçi, sanat camiasında sevilen ve sayılan bir isimdi. Konçi’nin vefatı sanat camiası içinde büyük üzüntü yarattı. Konçi’nin cenazesi Ulu Cami’den kaldırılarak Sultanbağı Meazrlığı’na defnedildi. Konçi evli ve 4 çocuk babasıydı.

Continue Reading

DİĞER

MURAT DAĞI’NDAN GECE MANZARALARI İLGİ ÇEKİYOR

Published

on

Kütahya ve Uşak sınırları içinde yer alan 2 bin 340 metre yüksekliğe sahip Murat Dağı, barındırdığı doğal yaşam dikkat çekiyor. Kara çam ormanları ile kaplı dağın eteklerinde az sayıda yerleşim yeri bulunurken, bölgeyi ziyaret edenler geceleri gök yüzünde adeta yıldız şöleni ile karşılaşıyor.

Continue Reading

Öne çıkanlar