Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

GENÇLERİ KAÇIRMAMALIYIZ

Published

on

Öncelikle sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf Odaları Birliği ve Mesleki Esnaf Odaları, Kütahya Tanıtım Vakfı, Kütahya Sosyal ve Kültür Vakfı ile diğerlerinin hem kurum, hem de üyelerinin bu önemli konuda destekleri olması gerekiyor diye düşünüyorum. Dumlupınar Üniversitemizin şehrimize ekonomik ve de sosyal katkısını hepimiz gayet iyi biliyoruz. Bunun daha da gelişmesi için bizlerin önderlik yapması bence zorunluluk olarak görülmelidir. Kütahya’da sosyal etkinlikler olmadığı için öğrenciler büyük çoğunlukla Eskişehir’e veya başka şehirlere gitmektedirler. Ayrıca, işleri bitince hemencecik şehirden ayrılmaktadırlar. İşte bu noktadan itibaren şehre sosyal ve kültürel etkinlikler kazandırmak. Ünlü sanatçılar vasıtasıyla şehrin ve üniversitenin tanıtımını yapmak. Halkın ve Öğrencilerin moral, motivasyonunu artırmak. Halkın ve öğrencilerin eğlenmek için farklı şehirlere gitmesini engellemek en büyük amacımız olmalıdır. Kütahya belediyesinin bu konudaki çalışmaları ve çabaları fevkalade ama her kesime hitap edecek daha geniş çaplı organizasyonlar mutlaka gerçekleştirilmelidir diye düşünüyorum.

Continue Reading

AHMET YAYLIOĞLU

KARABULUT’U YÜREKTEN KUTLUYORUM

Published

on

Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut’u gerçekleştirdiği Tekstil Fabrikası için gerçekten yürekten kutluyorum. Tabi ki kendisi için değil, Belediye olarak yaptırdı bu tesisi. 3 yıl önce, Yoncalı Fizik Tedavi için gelen bir dostumla sohbet ederken, memleketi olan Ordu’nun Gölköy İlçesinde yapılan tekstil fabrikasından bahsetmişti. 400 kişi istihdam ediliyormuş. Çok hoşuma giden bu girişimciliğin neden Kütahya’mızda ki Belediyeler tarafından yapılmadığını düşünerek üzülmüştüm. Altıntaş Belediyesi olarak yaptırılan tekstil fabrikası bir işletmeciye kiraya verilmiş ve 350 kişi çalıştırılacak. Bu girişim, Altıntaş Belediyesine sürekli gelir getirmesinin yanında ilçe halkına iş ve yöreye ekonomik girdi ,başka yerlere iş için göçlerin önüne kısmen de geçilmesi açısından  düşünüldüğünde çok değerli bir yatırım olduğunu düşünmeliyiz.

Continue Reading

AHMET YAYLIOĞLU

AFRİN KÜTAHYA’DA BAŞLADI,ÇANAKKALE’DE SONUÇLANDI

Published

on

Kuruluş ve Kurtuluşun memleketi Kütahya’mızda Afrin hareketinin başladığı, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Afrin’den topraklarımıza yönelen PKK/PYD pisliğini sona erdirmeyi amaçlayan Zeytin Dalı Operasyonu’nun hedefine ulaştığı haberi vardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya Kongresi’nde 20 Ocak 2018’de “Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır.” demişti. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıl dönümü nedeniyle 18 Mart Stadı’nda düzenlenen törende konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Afrin şehir merkezi TSK desteğindeki ÖSO mensupları tarafından bu sabah 08.30 itibarıyla tamamen kontrol altına alınmıştır.” müjdesini verdi. Bunun bence bir tesadüf değil, tevafuk olduğunu düşünüyorum.

Continue Reading

AHMET YAYLIOĞLU

“BİR USTA BİN USTA” PROJESİ

Published

on

Anadolu Sigorta’nın 8 yıl önce startını verdiği “Bir Usta Bin Usta” Projesi kapsamındaki 2018 yılı eğitimleri, İlimizde “Kütahya Çiniciliği” kursuyla başlaması çiniciliğimiz adına ve iş gücü açısından çok önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Bu projenin Kütahya’mızda uygulamaya konulmasından dolayı ilgilenen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. “Kaybetmek Yok” ilkesiyle hareket eden Anadolu Sigorta ile Kültür ve Turizm Bakanlığının teknik danışmanlığıyla yürütülen proje kapsamında, Balıkesir’de ‘El Yapımı Sabun Üretimi, Denizli’de ‘Buldan Bezi Dokumacılığı’, İstanbul’da ‘Şile Bezi Yapımı’ ve Karaman Taşkale’de ‘Zili Dokumacılığı’ kursları ile Beş kentte ortalama üçer ay süren kurs sonucunda 100’e yakın kursiyerin meslekleri geleceğe taşıyan ustalara dönüşmesi sonrası Kütahya’mız içinde isabetli bir uygulama gerçekleşiyor. “Unutulmaya yüz tutmuş Kütahya desenlerinin araştırılıp bulunması, Kütahya çiniciliğine canlılık katmak, üretime katkı sağlayacak ustalar yetişmesine vesile olmak ve Kütahya’ya özgü desenlerle çiniciliğimizle yeni bir nefes kazandırmayı amaçlanan” ‘Bir Usta Bin Usta’ Projesi, geleceğin ustalarını yetiştirmeye yönelik olması Kütahya’mız için çok önemli olduğunu vurgulamak istedim. Bu tür etkinliklerin gelişmesi temennilerimle.

Continue Reading

Öne çıkanlar