Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU; “ŞEHİRDE KİMSE SOĞUKTA VE AÇ KALMASIN”

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, 22 mahalledeki 70 giysi kumbarasında, her ay 25 tonun üzerinde elbise ve ayakkabı toplandığını ifade etti.
Giysi kumbaraları ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Belediyemiz ve Teamtex Tekstil Sanayi Tic. A.Ş. ile 31.12.2016 tarihinde imzalanan protokolle 1 senedir kullanılmış giysi toplama faaliyetleri yapılmaktadır. İlimiz mahallelerinde uygun yerlerde (22 Mahalle) toplam 70 adet giysi kumbarası bulunmakta olup günlük toplanarak ilimiz 100. Yıl Mahallesi Sosyal Konutlar Camii altında bulunan depoda ayrıştırma işlemi yapılmaktadır. Kumbara içinde biriken ihtiyaç fazlası giysi ve ayakkabılar ekipler tarafından toplanıp, cinslerine ve kalitelerinde göre ayrıldıktan sonra kullanıma elverişli olanları ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Haftanın belirli günleri (Yerel Gündem ve Anadolu Aile Derneği) ilgili yardım kuruluşları buradan işe yarayan giysileri ayıklamak suretiyle ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadırlar. Talep doğrultusunda ilgili yardım kuruluşları toplama merkezinden kullanılmış giysileri alabilirler. Aylık ortalama 20-25 ton giysi toplanmakta olup bunun yaklaşık 4-5 tonu ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Bugüne kadar 285 ton giysi toplanmış olup bunların yaklaşık 60 tonu ihtiyaç sahiplerine verilmek üzere ayrıştırılmıştır. İlgili firmayla yakın zamanda 2. defa protokol yapılarak sözleşme 21 ay daha uzatılmıştır” diye konuştu.
Sosyal belediyeciliğin gereğini yapmaya çalıştığını ifade eden Başkan Saraçoğlu, “Ayrıca Kütahya da ihtiyaç sahibi kim olursa olsun bunları bize bildirin. Belki biz göremiyoruz ama o mahallelerde olan her hemşerilerimize sesleniyorum; bu vatandaşlarımızı bize yönlendirin, adreslerini verin bu Şehirde kimse soğukta kalmasın aç, açıkta kalmasın” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar