Connect with us

EĞİTİM

VALİ NAYİR OKUL ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR “ÇOCUKLARIMIZA GÜVENİYORUZ”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında Evliya Çelebi İlkokulunu ziyaret etti.
Derslere katılıp, öğretmenlerle istişarelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir’e İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Evliya Çelebi İlkokulu Müdürü İsmail Güven ile okul aile birliği üyeleri eşlik etti. 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencilerinin derslerine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir öğrencilerle sohbet etti, nasihatler verdi.
“SİZLER DE BİRER EVLİYA ÇELEBİ OLABİLİRSİNİZ”
Okullarına ismi verilen, dünyaca ünlü Kütahyalı gezgin Evliya Çelebi hakkında öğrencilere sorular soran Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Kütahya’nın önemli değerlerinden, övündüğü, kıymet bildiği şahsiyetlerden biri Evliya Çelebi. Dünyanın sayılı seyyahlarından biri Evliya Çelebi. Siz de Evliya Çelebi gibi gittiğiniz yerleri yazın. Siz de ileride seyyah olup, gördüğünüz yerleri tanıtabilirsiniz. Bu zor bir şey değil. O zamanın şartlarında zormuş. Evliya Çelebi birçok yere ya yürüyerek ya da atıyla gitmiş. Sizler bugün daha iyi imkanlara sahipsiniz” dedi.
“ÇOCUKLARIMIZA VE ÖĞRETMENLERİMİZE GÜVENİYORUZ”
Öğrencilerin başarısı için herkesin çalıştığını ancak en büyük gayreti öğrencilerin göstermesi gerektiğini vurgulayan Vali Nayir, “Başarılı çocuklar başarılı bir gelecek demektir. Çocuklarımıza ve öğretmenlerimize güveniyoruz. Daha güzelini, daya iyisini başaracaksınız. Bunun da bir tek yolu var daha çok çalışmak. Oyuna da vakit ayıracaksınız ama derslerinize daha çok vakit ayırarak daha güzel günlere ulaşacaksınız. Başarılı olmanız için herkes gayret sarf ediyor ama bu yeterli değil. Sizin de çalışmanız lazım. Çalışkan, çevresini temiz tutan, arkadaşlarıyla iyi geçinen öğrenciler olmalısınız. Bunları biliyorsanız geriye sadece uygulamak kalıyor” ifadelerini kullandı.
“ÖNERİLERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ”
Vali Ahmet Hamdi Nayir sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenlerle bir araya geldi. Her hafta bir okul ziyareti gerçekleştirdiğini hatırlatan Vali Ahmet Hamdi Nayir, eğitimde daha iyiyi yakalamak için öğretmenlerin önerilerine açık olduklarını söyledi. Öğretmenler odasındaki ortamdan iyi istifade edilmesi gerektiğini de ifade eden Vali Nayir, “İlimizde aşağı yukarı 200 civarında kurum var. Hepsine gitmemiz mümkün olmuyor ama hiç olmazsa haftada bir tanesini gezerek, senede 40-50 civarı okulumuzu görmeye çalışıyoruz. Sizlerle bir araya gelip, bizlerin görev alanında bulunan, en önemli hususlardan biri olan eğitim faaliyetinde hangi noktadayız, neler yapmamız lazım bunları görmeye çalışıyoruz. Hamdolsun bugüne kadar gittiğimiz okullarda genel olarak bina, eğitim, öğretime yarayacak araç gereç yönünde çok büyük sıkıntılarımızın olmadığını görüyoruz. Bunlar bize de şevk veriyor. Bizim öğrencilik yıllarımızda kaloriferli okul neredeyse yok gibiydi, şimdi sobalı okulumuz yok. Öğretmen eksiğimiz hamdolsun yok. Gittiğimiz yerlerde de öğretmenlerimizle aile ortamı oluşturup, öğretmenler odasında çayımızı paylaşarak sizleri de dinlemek istiyoruz. Eğitimde başarı için bize ileteceğiniz önerileri almaya çalışıyoruz. Gittiğimiz sınıflarda da çocuklarımızın şevkini artırmaya çalışıyoruz. Pırıl pırıl öğrencilerimiz, onlara emek veren fedakar öğretmenlerimiz var. Çocuklarımıza da ufuk vermeye çalışıyoruz. Çalışırsanız, gayret ederseniz başarmamanız için önünüzde hiçbir engel yok, aileniz, öğretmenleriniz, okul idaresi, ülkeyi yönetenler sizin başarılı olmanız için gayret sarf ediyorlar. Size kalan da bunun hakkını vermek diye çocuklarımıza bu duyguyu vermeye çalışıyoruz. Yılların tecrübesine sahip öğretmenlerimizle, mesleğinin başında olanları bir araya getiren öğretmenler odasında mutlaka bir etkileşim olması lazım. Yenilerin enerjisinden, eskilerin tecrübesinden iki tarafın da karşılıklı olarak istifade etmesi lazım. Bizim buna ihtiyacımız var” diye konuştu.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, Evliya Çelebi İlkokulunda son olarak mülteci öğrencilerin Türkçe dersine katıldı. Vali Nayir, “Başarılı olmanızı istiyoruz, büyükleriniz sizi seviyor” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar