Connect with us

DİĞER

AKŞENER, HÜKÜMETİ KÜTAHYA’DAN UYARDI: “FETÖ UYAP’I ELE GEÇİRDİ”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İl Başkanlığı binasının açılışı için geldiği Kütahya’da çarpıcı açıklamalarda bulundu. Özellikle UYAP konusuna işaret eden Akşener, UYAP’ı FETÖ’cülerin kontrol ettiğini iddia etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yurt içi programında bugünkü durağı Kütahya oldu. Partisinin İl Başkanlığı binası açılışını gerçekleştiren Akşener, çarpıcı açıklamalar yaptı. Kısa adı UYAP olan Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi konusuna dikkat çeken Meral Akşener “FETÖ bu sistemi ele geçirdi” dedi. Akşener’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Esnaflarla sohbet ederken bir soru sordum. Kütahya’da yeni sanayi fabrikalarının açılıp açılmadığını sordum. Bana ‘hayır’ dendi. Var olanlar da kapanmış. Şırnak’ta, Edirne’de de, Kütahya’da da en büyük problem genç işsizliği. Türkiye’de gençlerin işsiz güçsüz gezmesini sağlayacak bir denge kurmuşlar. Emekliler, yaşlılar aç bu ülkede. Bunların farkındayız. Eğer ekonominizi siz sanayiye, üretmeye yönelik tanzim etmezseniz gençleriniz işsiz gezer, emekliler paralarını mecbur çoluğa çocuğa, toruna harcamak zorunda kalırlar. İYİ Parti iktidarında sanayileşmenin olduğu, gençlerin ve emeklilerin rahat ettiği bir Türkiye’yi inşallah gerçekleştireceğiz.”

KPSS MAĞDURLARINA HAKLARINI İADE EDECEK MİSİN?

“Şimdi buradan soruyorum Sayın Erdoğan, habire özeleştiri yapıyorsun. Peki, 2009’dan beri çaldırdığın KPSS sorularının karşılığı olarak bir kısım insan kul hakkı aldı, bir kısmının da hakkı yendi. Bu hayalleri çalınan çocuklarımızla ilgili ne yapmayı düşünüyorsunuz? Bu insanlara haklarını iade etmeyi düşünüyor musunuz? Şimdi yeni bir moda var. Arkadaş ülke ülke geziyor ulufe dağıtıyor. Somali’den, Sudan’dan, Amerika’dan, Fransa’dan et ithal ettik. Kardeşim senin paran mı bu? Vatandaşın parası. Haram zıkkım olsun. Millete para saçacağına hayvancılığın gelişmesini sağla.”

TÜRK ÇİFTÇİSİ MAZOTU 5 TL’DEN, ABD ÇİFTÇİSİ 1.5 TL’DEN KULLANIYOR

“Senin çiftçin, hayvan yetiştiricin mazotu 5 TL’den kullanıyorsa, mısır ithal ettiğin ABD çiftçisi mazotu 1.5 TL’den kullanıyorsa bu işte bir iş var. Mazotun, gübrenin fiyatını indir. Sonra gör bakalım bizim çiftçimiz Türkiye’de nasıl ürün yetiştiriyor, dünyayla rekabet edilebilir hangi ürünleri yetiştiriyor kendin gör. Bu arkadaş Fransa’da Macron’la görüştü. 5 bin 700 ton et ithal etti. Macron’da kendisine “Sayın Erdoğan Fransa’da hayvancılık yapan insanlar adına size teşekkür ederim” dedi.”

İŞSİZ GENÇ İTİRAZ EDEMEZ DEYİP BÖYLE BİR NESİL OLUŞTURMAK İSTİYORLAR

“Türkiye’de eğitimin içine tükürüldü. Benim gibilerin, İzmit’in Gündoğdu köyünden yola çıkmışların, Anadolu’nun kavrak çocuklarının bir yerlere gelmesinin önlemi alındı. İşsiz genç sorgulayamaz, işsiz genç itiraz edemez. Oluşturmaya çalıştıkları nesil bu. Gelelim yerli ve milli mutabakatına. Böyle bir mutabakat var biliyorsunuz. BOP eş başkanı oldu muhterem. Sen yerli ve milllisin, bu heyet gayrı milli. Hadi oradan. Açılım sürecinde Apo’yla görüştün, referandumda Barzani paçavrası ve sonuç itibarıyla ben aldatıldım Allah da millet de beni affetsin. O yerli ve milli, buradaki heyet gayrı milli. Hadi oradan. Sen orduyu dağıttın, senelerce hapiste yatırdın. Çıkınca bu FETÖ’cüler beni aldatmış milletim beni affetsin dedin. Bir şehit annesi tanıdığım, ‘Kızım şehitleri birbirlerinden ayırıyorlar buna dikkat çek. 15 Temmuz şehitleriyle terör şehitlerini ayırıyorlar’ dedi. Şehitleri ayıramazsınız. 15 Temmuz şehididi de aynıdır Güneydoğu şehidi de aynıdır. Hepsi bizim şehidimizdir. Allah onlardan bin kere razı olsun. Kaldı ki 15 Temmuz’un oluşmasının sebebi senin 2010’da yaptığın referandum.”

BERABER ISLANDINIZ O YOLLARDA

“Son olarak şunu söylemek isterim; biz bu arkadaşların aldatılmasından, kandırılmasından, sürekli özeleştiri yapmasından bıktık. Bugün Esad kardeşim, yarın Esed kardeşim; sonra ‘Hoca efendi geel’ diye ağlaya ağlaya gezdiler. Şimdi ben oluyorum FETÖ’cü, onlar oldu METÖ’cü. Ben demedim, siz dediniz. Beraber ıslandınız bu yollarda.”

UYAP’TA ASIL SUÇLULAR ÇIKARILACAK

“Buradan iddia ediyorum. Nasıl eğitim verilen kampları söylediysem bugün hem İçişleri Bakanlığı hem de Ankara soruşturma başlattıysa yine söylüyorum: Bu ‘UYAP’ı kaptırdık’ sözü bedava bir söz değildir. UYAP’ın anlamı mahkemeleri yapacak hakimlerin kurasının çekilmesidir. FETÖ’cüler ele geçirmiştir ona itirazım yok. Yani tam anlamı şudur: Asıl suçlular çıkacak. Bu arada suçsuz olanları da belki çıkaracaklar. FETÖ hikayesi ‘the end’ olacak. UYAP’ta mahkemeler kim bilir nasıl oldu. UYAP’ta o mahkemeler yeniden bakılacak, seçime giderken kim vardıysa çıkarılacak. Buradan bunu iddia ediyorum.”

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar