Connect with us

ALAADDİN UYGUN

CUMHURBAŞKANINDAN İSTEMESİNİ BİLMEK

Ben inanıyorum ki istemesini bilirsek isteğimiz olur. Neden mi basit çünkü rekor oylar veren Kütahya ili adeta AK Parti’nin kale illerinden biridir. Geçtiğimiz dönemlerde de hep diğer partilere kale il olmuşuz. Tabi bu avantajı belli dönem değerlendirmişiz.

Demokrat Parti ve Adalet Partisi dönemlerinde kamu yatırımlarımız üst seviyeye çıkmış Şeker, Azot, SLİ ve Kümaş gibi devasa kurumlarda on binlerce insanımız ekmek yemiş ve ilimiz ekonomisini ayakta tutmuştur. Tabi zamanla yenilenmeyen teknolojiler nedeni ile buralar uçmuş. Tabi kabahat değil bu konu iktidar elinden geleni yapmış ama biz eldeki değeri bilmemişiz. Bu yatırımlar özel sektör yatırımı ile desteklenmeyince maalesef geri gidiş olmuş, bir tek Güral ailesine muhtaç olmuşuz, ben hep derim keşke Kütahya’da üç tane Güral gibi yatırımcı olsaydı. Uyanışımız OSB’lerle başlamış ama bu gün için yeterli değil, bir buçuk OSB ile ancak bu kadar olmuş, kalkınan illerde 4 ve 5.nci OSB’ler var kalkınmayı böyle dengelemişler. Yani bizim ilimizin reçetesi OSB’lerin çoğalması ile olacak.

Neyse sadede geleyim. İstemesini bilmek derken en üst makamdan yani cumhurbaşkanımızdan istemek lazım. Ama isterken ne istediğimizi bilmek önemli, imam tayini, hemşire tayini değil de otomobil fabrikası, dev yatırımcı istemek lazım. Yatırımın yanı sıra ilimize has termal ve turizm madencilik alanlarında da devasa yatırımlar istemek lazım çünkü hiçbir ile nasip olmayan 34 çeşit maden, 32 ayrı kaplıca ve 7 bin yıllık tarih ve doğa var. Yani özetle 20 Ocak’ta devletin tepesinde ve her dediğini yapan cumhurbaşkanı Sayın ERDOĞAN’ı ağırlayacağız. Hani denir ya, “bu oy fabrikası il ne istedi de biz vermedik” derse vereceğimiz cevap var elbette bizim iktidar başkanları ve vekilleri size bu isteklerimizi ilettiler mi, iletmediler mi, eğer ilettiler ise neden olmadı demeliyiz, ya da tersi ise yani iletmedilerse kopukluğun nedenini kendi içimizde aramalıyız.

İşte bu nedenle direkt, endirekt yolları boş verin asıl bizim muhatabımız olan sayın ERDOĞAN’ı hazır ilimize gelmişken ve bize kalemiz Kütahya derken “Kalenin hakkını ver Sayın cumhurbaşkanım” demeliyiz. Bunu siyasiler kadar AK Partili cesur dostlarımız da Sayın Erdoğan’a iletmeliler. Çünkü vatandaşımız bizim alkışı sever ama çelebilikten sesi çıkmaz. Bu nedenle AK Parti’de etkin olan dostlarımızın bunları iletmesi şart. İşte bu nedenle Sayın Erdoğan’ın Kütahya programı çok önemli, elimize kadar gelen bu fırsatı değerlendirmek adına basınından, siyasisine, halkına, STK’lar lütfen treni kaçırmayalım diyorum.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar