Connect with us

ŞÜKRÜ ATAKAN

AFRİN “ZEYTİN DALI HAREKÂTI”

Bundan tam 44 yıl önce, o günün Dışişleri Bakanı Turan Güneş, Kıbrıs Barış görüşmeleri için garantör devlet olan İngiltere’ye gitmişti. Türkiye’nin istekleri kabul edilir, mutabakat sağlanırsa Ecevit ve Erbakan ortaklığındaki hükümet Kıbrıs’a asker çıkartmayacaktı. Görüşmelerden bir netice alınamaz ise gereken harekât yapılacaktı. Uzun süren müzakerelerde mutabakat bir türlü sağlanamıyordu. Dışişleri Bakanı Tutan Güneş kızına hitaben “Kızım Ayşe benim burada işim uzadı, tatile kendin çık” diye bir telgraf yolladı. Bu önceden kararlaştırılmış bir parola idi. Kıbrıs Rumları’nın ve dünya ülkelerinin hiç ummadığı bir anda Türk jet uçakları Kıbrıs semalarında göründü. Ve ağır bir bombardıman başladı. Arkasından çıkartma gemilerimiz Türk sahillerine asker çıkardı. 3 gün gibi kısa bir zamanda Kuzey Kıbrıs, Türk askerinin hâkimiyetine geçti.

Tıpkı 44 yıl önceki gibi Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, 20 Ocak 2018 Kütahya’da AK Parti İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Türk jetlerinin sınırı geçip PKK-PYD terör örgütlerinin hedeflerini vurduğu haberini verdi. Kıbrıs çıkartmasında Ecevit’in yanında Erbakan vardı, bugün Erdoğan’ın yanında Bahçeli var. Şuanda Türkiye zor bir süreçten geçiyor. İktidarı, muhalefeti, iş adamı, sivil toplum örgütleri, basını ve 80 milyon Türk halkı ile tek ses tek nefes tek yürek halinde devletimizin yanında olmalıyız. Söz konusu vatan olunca gerisi teferruattır. Bu harekât tıpkı “Çanakkale geçilmez”, Dumlupınar “Ya istiklâl ya ölüm”, Kıbrıs Barış Harekâtı gibi Zeytin Dalı Operasyonu ülkemizin toprak bütünlüğü ve bakamız için milli bir harekât ve zafer olacaktır.

Yazımın başlığına gelince, ABD’nin ülkemize terörle kuşatma planına karşı, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Kütahya’dan verdiği emirle TSK’ ya ait jet uçaklarının Suriye’de yuvalanmış PKK-PYD terör örgütlerine ait hedefleri vurdu, yakıt ve mühimmat depoları imha edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yerli ve yabancı ajanslara verdiği beyanatta “rahat durun dedik durmadılar, topraklarımıza saldırmayın dedik dinlemediler, yüzümüze karşı “En büyük müttefikimiz Türkiye’dir” deyip arkamızdan sınırlarımıza binlerce tır ağır silahla donattığı 30 bin teröristle kuşatıp bize gözdağı vermek istediler. İşte görsünler kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz, karşımıza kim çıkarsa ezer geçeriz. Türk halkı camilerimizde yatsı ve sabah namazından sonra Fetih suresi okuyarak dualar edildi. Türk gençleri yurdun her yerinde askerlik şubeleri önlerinde gönüllü asker olmak istediklerini haykırdılar.

Ve netice şurası unutulmasın ki, kendi refah ve mutluluklarını, geri kalmış ve fakir ülkelerin bahtsızlığında arayanlar, er veya geç ilahi gazaba uğrayacaklardır. Kalın Sağlıcakla…

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar