Connect with us

ALAADDİN UYGUN

OKUYUCUDAN

Değerli okurlar arada köşemden sizlerden gelen görüş öneri ve düşünceleri paylaşıyorum ve sizlerin adına yetkililere sesleniyorum.

Bir okurum KARAGÖZ CAMİİ WC lerinin şehrin göbeğine yakışmadığını belirtip konuyu gündeme getirmemi istedi. Evet haklısın değerli okurum bende gözlemledim maalesef en merkezi en işlek yer olan Karagöz cami civarıdır. En az Vazo kadar uğrak yerdir. Buradaki esnaf, halk, ve dışarıdan gelenlerin WC ihtiyacını karşılayan Karagöz camii helaları gerçekten dökülüyor, merkeze ve imajımıza yakışmayan bu WC lerin bir an önce yeniden yapılması lazım hem yenilenmeli hem de, biraz daha genişletilip daha kullanılır hale gelmesi lazım. Merkeze yakışmayan bu olumsuz durumun bir an önce giderilmesi adına hem Sayın Belediye başkanımıza hem de Müftümüze bu konuyu önemsemeleri hatırlatmak istedim

Pek çok okurum DÖNENLER camisinin MEVLEVİHANE olması yönündeki defalarca yazdığımız yazıya olumlu tepkiler vererek bizlere destek verdiler. Tabi okurlarımızın bu önemli konudaki duyarlılıkları elbette önemli ama aynı duyarlılığı sayın YETKİLİLERİN ses vermemesi ise oldukça üzücü ve düşündürücü. Konya kadar önemli olan ve Mevleviliğin ikinci önemli merkezi olan Kütahya nın turizm pastasında pay alması adına neden bu konu önemsenmiyor anlamış değilim. Hepimize kazandıracak bu proje için sayın VALİMİZDEN ricam bu konuyu önemsemesi ve üstüne gitmesini bekliyorum. Şayet bir olumsuz durum varsa bu konuda kamu oyunu bilgilendirmeliler.

Yine önemli bir konu olan ve defalarca yazıp gündeme taşıdığımız bir diğer konuda MALİYE KAVŞAĞINDAKİ kazalar. Tıpkı dönenler gibi maliye kavşağı konusunda Başyazarımız ve ben defalarca köşemizden yazdık , haber yaptık, ama yıllardır durum aynı ve hemen hemen her gün bu kavşakta kazalar oluyor maddi hasarlar ve yaralanmalar söz konusu Allah tan ölümlü kaza olmuyor ama ya olursa o zaman mı çözüm üreteceğiz. Afyon caddesi, Şehre geliş, FATİH MAHALLESİNE DÖNÜŞ, Azot sitesi ve Şehitler okuluna gidilen ve Maliye binası ile çok işlek bir kavşak Bu kavşak düzenlemesi bir an önce yapılmazsa maalesef üzücü durumları yaşamaya devam edeceğiz. Bir an önce İl trafik komisyonu ve Belediye bu önemli konuya el atmalı derken umarım bu konuda yazdığımız son yazı olur ve çözüm gelir diyorum.

Günün sözü… Bir günde sadece bir öğlen vardır, hayatın öğleni de gençliktir.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar