Connect with us

DİĞER

MİLLETVEKİLİ İSHAK GAZEL AFRİN HAREKATINI ANLATTI TÜRKİYE NEDEN AFRİN’DE

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Afrin operasyonunu değerlendirdi ve “Afrin neden Türkiye’nin Hedefinde” olduğunu açıkladı.

AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla Afrin’e başlatılan Zeytin dalı Harekatı, PKK,PYD,DEAŞ ve türevleri bir takım terör örgütlerinin, ülkemize yönelik açık birer tehdit olmasından dolayı icra edilmektedir” dedi.
Gazel “Bu bağlamda yine Suriye‟de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, ülkemiz güney sınırı boyunca alan kazanan, maalesef bazı müttefiklerimizden de gördüğü destekle güç devşiren ve bölgede ülkemizi, demografik yapıyı ve sivilleri hedef alan terör örgütü PYD gibi unsurların son durumu da bu harekâtın gerçekleştirilmesini mecbur kılmıştır. Bu hain örgüt ve mücadele ettiğimiz DEAŞ ve PKK gibi örgütlerin sadece ülkemiz dışında değil sınırlarımız içinde de vatanımızı ve milletimizi hedef alan birçok saldırıya yeltendiği/giriştiği bilinmektedir. Bu hain örgütler son yıllarda Hendek Kalkışması, İstanbul Vezneciler ve Kızılay Güvenpark saldırıları başta olmak üzere yüzlerce şehit ve binlerce yaralı vermemize yol açmıştır”.
MEŞRU MÜDAFAA HAKKI‟NA UYGUN BİR ŞEKİLDE BAŞLATILMIŞTIR
AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel Zeytin Dalı Harekâtı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178(2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51‟inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkına uygun bir şekilde başlatılmış ve icra edilmektedir.
RABBİM KAHRAMAN ORDUMUZU MUZAFFER ETSİN
Gazel”Operasyonu hedef almak ve Türkiye’yi uluslararası arenada zor durumda bırakmak isteyenlerin iftiralarında iddia ettiği gibi sivillere ve masum insanlara yönelik herhangi bir eylem asla söz konusu değildir. Tam tersine şu an Afrin’de PYD’nin yaptığı gibi bu terörist unsurların sivilleri kendileri için canlı kalkan olarak kullandıklarını görmekteyiz. Bu noktada operasyonu icra eden Mehmetçiğimiz, azami dikkati, gayreti ve hassasiyeti kılı kırk yararcasına göstermektedir; göstermeye de devam edecektir. Rabbim Kahraman Ordumuzu Muzaffer etsin”dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar