Connect with us

DİĞER

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI; “MAZLUMLARIN YANINDAYIZ”

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Bangladeş’in başkenti Dakka’ya giderek yardım kamplarını ziyaret etti.
Bölgede bir insanlık dramına tanık olduklarını ifade eden Nazlı, Türkiye’nin kurumları ve STK’larıyla her türlü yardımı yapmanın gayreti içerisinde olduğu söyleyerek, “Recep Tayyip Erdoğan tüm mazlumların umudu” dedi Bir grup milletvekiliyle birlikte Bangladeş’e giden AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Başkent Dakka’da ziyaretlerde bulundu. Bangladeş ziyaretindeki izlenimlerini aktaran Nazlı, “Başkent Dakka bizleri sıcak, baskın ve nemli havasıyla karşıladı. Başkent’te yayalar, bisikletliler, arabalar ve otobüsler yollarda iç içe, karmaşık ve adım adım ilerlemeye çalışıyor” dedi.
‘BANGLADEŞ’İN GÜLEN YÜZLERİ ÇOCUKLAR, GELECEĞİN UMUDU’
Dakka’da İHH tarafından yapılan yetimhaneleri ziyaret eden Şükrü Nazlı, “Her türlü fakirliğe ve zor şartlara rağmen gelen yüzlü çocuklarla karşılaştık. Rabbim onların gülen yüzlerini hiç eksik etmesin. Bangladeş’in gülen yüzleri çocuklar geleceğin umudu onlar. Dünyanın tüm mazlum coğrafyalarına sahip çıkan Türkiye’ye ve İHH başta olmak üzere tüm STK’lara yardım gönderen hayırseverlerimize teşekkür ederim” diye konuştu.
‘İNSANLIK DRAMINA TANIK OLDUK’
Budistlerin zulmünden kaçarak 1 milyona yakın Rohingyalı Müslümanın sığındığı Bangladeş Cox’s Bazar’da İHH’nın yardım çalışmalarına katıldıklarını dile getiren Nazlı, “Bir insanlık dramına tanık olduk. Bir insan olarak biz utandık! Bütün dünya Arakan’daki insanlık ayıbını seyrederken Türkiye tüm kurumlarıyla bölgede. Sağlık Bakanlığı Sahra Hastanesi kurmuş, AFAD, Kızılay ve TİKA her türlü yardımı yapma gayretinde. Recep Tayyip Erdoğan tüm mazlumların umudu” ifadelerini kullandı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar