Connect with us

HABERLER

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLİ VURAL KAVUNCU CHP’Yİ MİLLETE HAVALE ETTİ

Türk Tabipleri Birliği’nin (TTB) Afrin operasyonuna karşı çıkan açıklamasının ardından sosyal medya bazı kişilerce bu açıklamanın desteklendiği belirten AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, TTB’ye destek verenler arasında Cumhuriyet Halk Partili milletvekilinin olmasından dolayı üzüntü duyduğunu dile getirdi.
Kütahya’daki CHP temsilcilerinin de TTB bildirisi ile ilgili hiçbir görüş bildirmediklerini hatırlatan Kavuncu, “CHP temsilcileri TTB bildirisini onaylamadıklarını ilan ederlerse biz de tebrik ederiz. Değil ise milletimize havale edeceğiz” dedi. AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Türk Tabirleri Birliği’nin Afrin operasyonuna karşı çıkan açıklamasının ardından sosyal medya üzerinden TTB’ye destek amaçlı olarak bir başlık açıldığını ifade ederek bu açıklamaya destek verenler arasında CHP’li milletvekilinin olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. “Milli birlik eve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde ordumuzun Afrin harekatından rahatsız olanlar var” diyen Kavuncu, “Elbette sırtımızı PYD’ye, YPG’ye dayadık diyenlere karşı, milletimizin cevabı da nettir. Terör sevicilerin ele geçirdiği Türk Tabipler Birliği yöneticileri, geçtiğimiz günlerde askeri harekatımıza karşı olduklarını bildiren bir bildiri yayınlamışlardı. Tweet ortamında da bazı gruplar TTB’ye destek olmak üzere bir başlık açtılar. Destek verenlere bir göz attım, sürpriz olmayan pek çok isim gördüm” dedi.
TTB açıklamasına destek verenler arasında CHP’li milletvekillerinin olmasından duyduğu üzüntüyü ifade eden Kavuncu, “CHP milletvekillerinin bu grup ve kişilerle aynı safta olmaları samimiyetimle söyleyeyim beni üzmüştür. Devletine, milletine, bayrağına, ordusuna sahip olan Kütahya’mızda CHP temsilcilerinin TTB bildirisi ile ilgili hiç bir görüş bildirmemiş olması da ilginçtir. Kütahya halkı böyle günlerde siyasilerini yanında görmek ister. CHP temsilcileri TTB bildirisini onaylamadıklarını ilan ederlerse biz de tebrik ederiz. Değil ise milletimize havale edeceğiz” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar