Connect with us

EKONOMİ

KÜTAHYA VALİSİ AHMET HAMDİ NAYİR “İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDECEK”

Kütahya’da belirlenen 4 bin kişinin işe yerleşme hedefinin aşılarak toplamda 9 bin 807 kişiye ulaşıldığını kaydeden Vali Nayir, “Kütahya açısından baktığımızda geçen seneyi başarılı bir yıl olarak değerlendiriyoruz.” dedi.
Vali Ahmet Hamdi Nayir “Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında bir istihdam seferberliği olmuştu. Biz de Ticaret ve Sanayi Odamızda yaptığımız bir toplantıda buna ait ilin refleksini tespit edip, ‘ne önerebilir, ne taahhütte bulunabiliriz’ demiştik. 4 binler civarında bir taahhüdü 9 binler civarında bir gerçekleştirmeyle Kütahya olarak vermiş olduğumuz sözün önünde bir gerçekleştirmeyi sağladık” dedi.
“İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ DEVAM EDECEK”
2018 yılının da istihdam seferberliğinin devam edeceği bir yıl olacağına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Hükümetimiz, Bakanlığımız yeni bir çalışma üzerinde. İstihdamla ilgili geçen sene uygulanan teşviklere benzer, belki biraz daha alanları farklılaştırılmış olarak yeni bir çalışma devam ediyor. Bu sene de inşallah ülke genelinde istihdam konusunda bizler de o gelecek tedbir paketine göre bizlere sunulacak olan yeni önerilere, yeni teşviklere göre bilgilendirme çalışmamızı yapıp buradaki iş adamlarından yeni istihdam konusunda neler sağlayabileceğimizi İŞKUR nezdinde takip edeceğiz” diye konuştu.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar