Connect with us

DİĞER

HEYECANLANDIRAN PROJE

Devlet Su İşleri (DSİ) Eskişehir Bölge Müdürü Murat Gül, Müdür Yardımcısı Durmuş Duran ve Kütahya Şube Müdürü Emre Moralıoğlu Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette projenin detayları görüşüldü.
Ziyarette, Kütahya Belediyesi ve Devlet Su İşleri (DSİ) ortak çalışması olan Felent Çayı Projesi hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Yapılacak olan projede Felent Çayı taşkın ıslahı 1. etap kapsamında 2 adet ulaşım köprüsü ve 2 adet su çevirme-kabartma yapısı (regülatör) yapılacak. 1. etap kapsamında, rekreasyon alanı 2100 m uzunluğunda projelendirildi. Bu alan göller bölgesinden başlayacak ve otogar geçişi öncesinden 2 no’lu regülatör de son buluyor. Taşkın ıslahı kanalı 30 m genişlikte olacak, kanalın her iki tarafında da 50’şer metre genişlikte rekreasyon alanları oluşturulacak. Göller bölgesi ile 1 no’lu regülatör arasında yapılacak asansör sistemi sayesinde göller bölgesi ve 1. etap rekreasyonu bölgesi arasında tekneler ile kesintisiz ulaşım sağlanması hedefleniyor.
ESKİŞEHİR’DEKİ PORSUK’U ANDIRACAK
Felent çayı üzerinde 2.2 km uzunluğunda hat sayesinde kanal projesiyle kanal üzerinde üç adet kemer köprünün yapımı ile dragon, kayık ve bir adet nehir gemisiyle kanal üzerinde gezinti yapılması ve kanal çevresindeki alan üzerine yeşil alanlar, süs bitkileri, yürüyüş ve bisiklet yolları, kayıklar ile gezinti imkanı ve kafeteryanın yapılması planlanıyor. Kütahya’ya farklı bir görüntü kazandıracak projenin yapımına bu yıl içinde başlanacağı bildirildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar