Connect with us

EKONOMİ

TARIM SİGORTASI ANLATILDI

Kütahya Bölge Birliği’nde 2018 yılı tarım sigortaları uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kütahya İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Kütahya Bölge Birliği ve Tarsim Bursa Bölge Müdürlüğü işbirliği ile organize edilen Tarım Sigortaları Uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı, Kütahya Bölge Birliği konferans salonunda yapıldı.
Toplantı açılışında konuşan Bölge Müdürü Özkan İnci, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak bu tür organizasyonlarla katılımcılarla buluşmaktan ve ilgililerin bilgilendirilmesinden dolayı mutluluk duyduklarını dile getirerek; Tarım Kredi Kooperatifleri’nin ortaklarının tüm tarımsal ihtiyaçlarını karşılamalarının yanı sıra, sigorta yetkili acentesi olarak da Türk çiftçisi için çalışmalarını sürdürdüğünü dile getirdi. İnci, Çiftçilerin sigorta konusunda Kooperatiflerin tüm imkân ve bilgisinden faydalanabileceklerini, hasar meydana geldiğinde kayıplarının en aza indirgenmesi için her yıl TARSİM’i mutlak suretle yaptırmaları gerektiğinin şart olduğunun altını çizdi. Ayrıca indirimli kredi imkânlarından faydalanmak için, TARSİM şartı arandığını belirten İnci, bu gibi toplantıların değişen mevzuat şartlarının takibi açısından büyük önem arz ettiğini söyleyerek katılımcılara teşekkür etti.
Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Kurt; toplantının organizasyonu için emeği geçenlere ve Bölge Müdürü Özkan İnci’ye katkılarından dolayı teşekkür etti. Tarsim Sigorta uygulamasının önemine değinen Kurt her geçen yıl Tarsim poliçe sayısının artarak yükseldiğini dile getirdi. Toplantıda Tarsim Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu tarafından 2018 yılı içerisinde uygulamaya konulan yenilikler hakkında bir sunum yapıldı. Toplantının son bölümünde soru-cevap kısmına geçilerek, katılımcılar sahada karşılaştıkları sorunlar ve çözüm önerilerini konuşmacılara aktararak karşılıklı fikir alış verişinde bulundular.
Toplantıya Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Mustafa Kurt, Şube Müdürleri, Tarım İlçe Müdürleri, Tarsim Bursa Bölge Müdürü Oktay Çakıroğlu, Bölge Müdürü Özkan İnci, Bölge Müdür Yardımcıları Halil Oyan, Mesut Özgür, Bölge Birliği Personelleri, Hisarcık Ziraat Odası Başkanı Yusuf Çalışkan katıldı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar