Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA KENT KONSEYİ BAŞKANI ZEKERİYA DAĞCI; “SÖZ BİTTİ SIRA EYLEMDE”

Kütahya Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Zekeriya Dağcı yaptığı açıklamada Kent Konseyi’nin siyasetin ve yerel yönetimin alternatif bir kurum olmadığını söyledi. Dağcı “Artık söz bitmiştir, sıra eylemdedir. Kütahya Kent konseyine hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

“HEMŞERİLİK BİLİNCİ GELİŞMELİ”

Kütahya Kent Konseyi Başkanı Zekeriya Dağcı yapılan genel kurul sonrasında başkanlığa seçildiğini ve büyük bir heyecanla görevlerine başladıklarını söyledi. Dağcı açıklamasında “Kütahya Kent Konseyi Başkanı, Yürütme Kurulu, Meclisi ve Çalışma Grup Başkanları olarak hedefimiz; Kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşerilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yönetişim ilkelerini hayata geçirme, çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas olduğu bir anlayış ile Kütahya da yaşayanların karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde yönetime katılımını ve denetimini sağlayacak demokratik yapılar ile yönetişim mekanizmalarını hayata geçirilmesine amaçlayan bir konsey olacaktır. Bilindiği, gibi Kent Konseyi icra makamı değildir, ama sorunları yaşayanların veya çözüm yolu bulanların bir çatı altında toplandıkları merkez olacaktır.” dedi.

“KENT KONSEYİ BAĞIMSIZDIR”

Dağcı Kent Konseyi’nin bağımsız olduğunu belirttiği açıklamasında “Kütahya Kent Konseyi olarak bağımsız, siyasi ve ekonomik beklentisi olmayan, Kütahya’nın geleceğine katkı sunabilmekten başka bir amacı olmayan Kütahya halkının vicdanıdır. Kütahya kent konseyi siyaset, bürokrasi, yerel yönetim ve kurumların alternatifi bir kurum değil, aksine birlikteliği ön planda tutan, “ Birlikten kuvvet doğar” anlayışının temsilcisidir. Kütahya Kent Konseyi oluşumunda konularında uzmanlaşmış, insanları merkeze almış, üreten, imal eden, yöneten, düşünen, eserler verenlerle birlikte tüm halk katmanlarından oluşan Kütahya Kent Konseyi ancak halkın sahip çıkması ile başarı kazanacaktır. Proje üretmeden, üzerinde çalışmadan, araştırmadan yapılan yaklaşımlar ve eleştiriler samimiyetle değerlendirilemez. Kendimiz için, kentimiz için projeler üreterek üzerinde tüm halk katmanlarıyla tartışarak, yöneticilerimizle paylaşarak ve ortak aklı kullanarak başarı elde etmeliyiz. Kütahya Kent Konseyi bu başarıları elde edebilmesi için sosyal medya üzerinden ciddi çalışmaları başlatarak öncelikle gençlerimizi, turizm elçiliği yapan öğrencilerimizi ve halkımızı bu oluşumların içine katarak yol alacaktır. Artık söz bitmiştir, sıra eylemdedir. Kütahya Kent konseyine hep birlikte sahip çıkalım, fikirleri, düşünceleri, hayalleri, projeleri birbirimizle paylaşarak, kentimize yararlı olalım.” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar