Connect with us

RESMİ İLAN

T.C. KÜTAHYA 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/20 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri:

 

1 NO’LU TAŞINMAZIN

 

Özellikleri : Kütahya il, merkez ilçe, 221 ada, 3 parsel, BÖLCEK Mahalle/köy Bahçeli Ev nolu bağımsız bölüm taşınmaz bodrum üstü, 2 katlı yığma bina bulunmaktadır. Binanın oturma alanı yaklaşık 75 m2 olup, toplam yapı alanı 150 m2, bina yaklaşık 35 yıllıktır. Binanın zemin ve 1. katında mesken amaçlı daireler bulunmaktadır. Daireler 2 oda, salon, mutfak, hol, banyo ve WC den oluşmaktadır. Isıtma sistemi doğalgaz kombidir. Pencereleri PVC penceredir. Binanın giriş kapısı demir kapıdır. İç kapılar ahşap suntalam kapıdır. Duvarlar plastik boyalıdır. Tabanlar laminant kaplamalıdır. Banyo ve tuvalet duvarları seramik kaplamalıdır. Binanın çatısı ahşap kaplama üzerine kiremit döşelidir. Binanın dış cephesi boyalıdır. Binanın bodrum katı depo amaçlı kullanılmaktadır. Bina 3A yapı sınıfına girmektedir.

 

Adresi : Bahçeli Evler Mah. 2. Derya Sk. No:37 Merkez/ Kütahya

 

Yüzölçümü: 82 m2

 

Arsa Payı:82

 

İmar Durumu : Var, Kat Sayısı 2, İnşaat tarzı imarlı

 

Kıymeti : 111.660,00 TL

 

KDV Oranı : %1

 

Kaydındaki Şerhler : Diğer; Bitişik nizam 3 kat yapı adasında kaldığı, uygun alan içerisinde olduğu belirtilmiştir.

 

1. Satış Günü : 16/03/2018 günü 11:30 – 11:40 arası

 

2. Satış Günü : 11/04/2018 günü 11:30 – 11:4 arası

 

Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2 kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mahalesi A. Kara Bulvarı MERKEZ/KÜTAHYA

 

Satış Şartları :

 

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif  verilebilecektir.  Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

 

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

 

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

 

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa özellikle teminat bedelinden alınacaktır.

 

5- Şartname, ilan tarihiden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

 

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/20 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

 

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar