Connect with us

HABERLER

AK PARTİ İL BAŞKANI ALİ ÇETİNBAŞ; “BASININ ZORLUKLARINI BİLİYORUM”

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri ve bası mensupları AK parti Kongresinde yeniden il başkanlığına seçilen Ali Çetinbaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Çetinbaş basının zorluklarını bildiğini söyledi.

Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ve yönetim kurulu üyeleri basın mensupları ile birlikte AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş’a hayırlı olsun ziyaretine bulundu. Ziyarette basın mensuplarının karşılaştıkları zorlukları bildiğini dile getiren Çetinbaş “İnşallah hem görsel hem de yazılı basınımız güçlü olur. Mesleğinizin zorluklarını da biliyorum. Bir ticarethaneden farklı olarak emeği yoğun bir iş. Bunu devamlı takip etmeniz gerekiyor. Kaliteyi, standartta tutmak gerekiyor. Hitap edilen kitlenin çok kırılgan olduğu bir iş. Yani bir gazete çalışanı veya sahibi hiç hesaplamadan, haber değeri taşıdığı için ortaya koyduğu bir haberde kendi çalışma alanlarında önde gelen veya güçlü olan insanların tepkisine açık veya savunmasız kalabiliyor. Bu belki de işin en zor kısmı. Basın, eline almış olduğu haber değeri taşıyan bilgiyi çekinmeden, ‘acaba başka türlü neticelere sebep olur mu?’ diye düşünmeden yapabilirse daha kıymetli ve halkımız tarafından daha çok takip edilir. Toplumun feraseti çok yüksek. Gerçekten her kim bir haberi servis ettiyse ve amaçlı bir şekilde yapıldıysa hemen anlıyor. Biz 3 yıllık dönemimize basınla doğru ve seviyeli bir ilişki ortaya koymaya çalıştık. Elbette siyasi partilerin başkanlıkları rica makamları. Ama neticesinde iktidarı temsil ediyoruz. Ben şehrimizin barışı, gazetecilerin rahat çalışması adına bütün arkadaşlarımızla, Gazeteciler Cemiyetiyle her türlü işbirliğine hazırım. Bunu sadece bir söz olarak da beyan etmiyorum. Gazeteciye veya topluma yön veren diğer unsurlara, bürokratik, siyasi veya başka türlü nüfusla baskı yapmak küçük adamın işidir.” dedi.

“SEN BEN DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ”

İl Başkanı Çetinbaş “Sen doğru çalışıyorsan, işini doğru yapıyorsan imtina edecek bir durum yok. Bugün bütün siyasi partilerin kendilerine çok yakın görüşlere sahip haber kanalları, televizyon kanallarının olduğunu görüyoruz. Oradaki haber mi daha kıymetli yoksa bağımsız bir ajanstan çıkan benzer bir mi diye baktığımızda insan doğru bile olsa, ‘nasıl olsa söylenmiştir işte’ o Cumhuriyet Halk Partisine yakın, Adalet ve Kalkınma Partisine yakın veya Milliyetçi Hareket Partisine yakın diye algıda seçicilik yaptıklarını ben görüyorum. İnşallah cenabı Allah sağlık verirse bu 3 yıl sizlerle birlikte Kütahya’mız için, Kütahya’mız adına, sen ben demeden, kendi menfaatlerimizi öne sürmeden çalışmaya devam edeceğiz. Siyasi partimiz, ortaya koyduğu organizasyonlarda, gazetelerimizin sahiplerine, kimliklerine bakmadan doğru bir çalışma prensibi ortaya koyma arzusunda. Birlikte gayret etme arzusunda. Siyasetçi, ne kadar fayda ederiz derdinde. Çünkü faydası, karı insan olan bir çalışma alanındayız. Bunu göz önüne alırken sadece yerel gazetecilerimizi bu değerlendirmeden beri tutarak onlarla çalışacağız. 2019’a giden sürecin Kütahya’mız, ülkemiz adına ne demek olduğunu, ne kadar büyük bir önem taşıdığını biliyoruz. Sizlerin işbirliğine bizler talibiz. İnşallah bu anlatmaya çalıştığım temellerde başarılı oluruz diye ümit ediyorum. Buna emin diyebilirim, çünkü diğer Anadolu şehirlerinde, il başkanlarımız vasıtasıyla da benzer hadiseleri takip ediyorum. Gazeteciler Cemiyeti vasıtasıyla basın çalışanlarının ellerindeki kalemi bir silah olarak kullanmaktan haya ettikleri için de teşekkür ediyorum. Biz hem iyi bir şey olduğunda onu övüp teşekkür etmekten imtina ederiz, kötü bir şey olduğunda ağzımıza geleni söylemekten çekinmeyiz ya. Ama varken söylemek önemli, bunu birçok şehirde sosyal medyada, haber sitelerinde kullananlar var. Maalesef bu doğru bir iş değil. Kim yaparsa yapsın. Kütahya’mızda bu sizlerin sayesinde, ilimizde görev yapan gazetecilerimiz sayesinde yok. Bu çok kıymetli bir şey. Kütahya’mız adına çok büyük bir avantaj.” dedi.

Ziyarette Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam ise geçen 3 yıllık süreç içinde basın mensupları ile iyi bir çalışma ortamının yakalandığını belirterek Çetinbaş’a yeni yönetimi ile birlikte başarılar diledi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar