Connect with us

HABERLER

BAŞKAN GÜLER ÜST GEÇİT HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, İstasyon Mahallesi’nde gerçekleştirilen istişare toplantısında, mahalle sakinlerine belediye tarafından yürütülen yatırımları anlattı. Başkan Güler ayrıca TCDD tarafından ihaleye çıkılan “araç üst ve yaya alt geçit projesi” hakkında da bilgiler verdi.   

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ve Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Atabay, İstasyon Mahallesi’ne giderek vatandaşlarla istişare toplantısında bir araya geldi.

Belediye tarafından hayata geçirilen projeler ile halen devam eden ve planlanan yatırımlara ilişkin mahalle sakinlerine bilgiler veren Belediye Başkanı Mustafa Güler, vatandaşların sorunlarını da dinledi. İstişare kültürüne büyük önem verdiklerini ve çalışmalarında kamu yararını gözettiklerini ifade eden Başkan Güler, vatandaşların taleplerini de not alarak üzerinde çalışacağını söyledi.

30 MİLYON TL’Yİ GEÇECEK OLAN DEV YATIRIM ARAÇ ÜST VE YAYA ALT GEÇİT PROJESİ BAŞLADI

Çevre Yolu üzerinde Emet ve Kuruçay hemzemin geçitlerinde çalışmalara başlanan araç üst ve yaya alt geçit projeleri hakkında da vatandaşları bilgilendiren Başkan Güler, “Şu an bu yatırım TCDD tarafından yapılmaktadır. Biz Belediye olarak bağlantı yollarını üstlendik” dedi.

Hemzemin geçitlerin trafiğe kapanmasının kaçınılmaz olduğuna vurgu yapan Başkan Güler, “TCDD yetkilileri bize dedi ki, (bu geçitler mutlaka trafiğe kapatılacak. 30 milyon TL’yi geçecek olan bu yatırımı şu an biz üstlenebiliriz. Ancak buna itiraz ederseniz, sonra bu yatırımı Belediye yapmak durumunda kalacak.) Dolayısıyla uzun süren istişareler ve ön çalışmaların ardından bu yüksek meblağlı yatırımı devletimiz yapmaya başladı. İlçemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu.

ADA ÇAYI ETRAFINDA ÇALIŞMALAR YAPILACAK

Belediye Başkanı Mustafa Güler, İstasyon Mahallesi’nde yapılacak olan yatırımlar hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak, “Ada Mesireliği artık eski günlerine kavuştu. Burada yaptığımız yatırımlar ile adeta sosyal yaşam alanı oluşturduk. Programımızda Ada Çayı etrafına yeni projeler ekledik. Burada yürüyüş yolları başta olmak üzere yeşil alan, ışıklandırma ve park gibi projelerimiz olacak. Şu an üzerinde çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

Vatandaşların taleplerini de dinleyerek notlar alan Başkan Güler, gelen bu talepleri aciliyet sırasına göre işleme alacaklarını kaydetti.

ORDUMUZ AFRİN’DE DESTAN YAZIYOR

Konuşmasında Afrin harekatına da değinen Başkan Güler, “Kahraman Mehmetçiklerimiz şu an Afrin’de terör örgütlerine karşı destan yazıyor. Bizim dualarımız ve gönülden desteklerimiz bu kardeşlerimizle. Allah ordumuzu muzaffer eylesin. Devletimize zeval vermesin. Yerli ve milli duruşumuzla her koşulda devletimizin yanındayız” ifadelerini kullandı.

PARTİ BİNAMIZIN KAPILARI TÜM HEMŞEHRİLERİMİZE AÇIK

AK Parti İlçe Başkanı Nejat Tülek ise mahalle sakinlerine, her türlü talep ve görüşlerine açık olduklarını söyleyerek, “Ulaşılamayan bir ilçe başkanı değilim. Her gün parti binasındayız. Kapımız tüm hemşehrilerimize açık” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar