Connect with us

HABERLER

TAVŞANLI HALKI MAZLUMLARA SAHİP ÇIKTI SURİYELİLER İÇİN 16 TIR YOLA ÇIKTI

Suriyeli mazlumlara destek olmak amacıyla Tavşanlı’da başlatılan yardım seferberliği devam ediyor. Tavşanlı Belediyesi ve Hayrat Vakfı işbirliğiyle kömür ve gıda yüklü 16. tır Suriyeli mazlumlar için dualarla gönderildi.
Tavşanlı Belediyesi ile Hayrat Vakfı işbirliğiyle ve Tavşanlı halkının da desteğiyle Suriyeli mazlumlara yardım eli uzatılıyor. Bu çerçevede hayırseverlerden toplanan gıda ve yaşam ürünlerinin bulunduğu 3 yardım TIR’ı dualarla Suriyeli mazlumlara gönderildi. Buna göre Tavşanlı’dan Suriyeliler için gönderilen yardım TIR’ı 16’ya ulaştı.
“100 YIL ÖNCE BERABER YAŞADIĞIMIZ SURİYELİ MAZLUM KARDEŞLERİMİZE EL UZATIYORUZ”
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2011 yılından bu yana emperyalist güçler ve onların maşaları tarafından kendi öz vatanından uzaklaştırılmış Suriyeli mazlumlara sahip çıktıklarını söyledi. Güler, “Kadın ve çocuklar başta olmak üzere Suriyeli mazlumlar için sınıra yakın alanda güvenli bölge oluşturuldu. 100 yıl önce beraber olduğumuz bu topraklarda mazlum kardeşlerimize yardım ediyoruz” diye konuştu. Veren elin alan elden daha hayırlı olduğunu kaydeden Başkan Güler, “Bugün Suriye’de kardeşlerimiz sıkıntı yaşıyorsa bize düşen veren el olmaktır” dedi.
GAZZE İÇİN BAŞLATILAN NAKİT YARDIM KAMPANYASI DA DEVAM EDİYOR
Tavşanlı Belediyesi’nin Gazze için Çare Derneği ile birlikte yürüttüğü kampanyanın da devam ettiğini kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Çare Derneği ile birlikte Filistin-Gazze için nakit yardım kampanyamız devam ediyor. Hayırsever halkımızı Gazze için de destek olmaya çağırıyoruz. Halkımız, Ulu Camii’nin karşısındaki Çare Derneği’ne giderek bağışta bulunabilir ayrıca Vakıfbank’ta Çare Derneği adına açılan hesaba para yatırabilirler. Oradakiler de bizim kardeşlerimiz. Ben bu yardımların toplanmasından, mazlum kardeşlerimize ulaşmasına kadar emeği bulunan herkese şükranlarımı sunuyor, hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” ifadelerini kullandı.
“KAHRAMAN MEHMETÇİKLERİMİZE SELAM GÖNDERİYORUM”
Güler, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de terör örgütlerine yönelik başlattığı operasyonlara da değinerek, “Mehmetçiklerimiz; Afrin’de arka planda emperyalistler olmak üzere terör gruplarıyla mücadele ediyor. Vatanı için canını hiçe sayan kahraman Mehmetçiklerimize de selam gönderiyorum” dedi. Hayrat Vakfı Başkanı Ercüment Yıldırım ise çıktıkları bu yolda kendilerini yalnız bırakmayan Tavşanlı Belediyesi ve hayırsever Tavşanlı halkına teşekkür etti. Konuşmaların ardından İlçe Vaizi Ahmet Yürekli’nin yaptırdığı dua ile TIR’lar uğurlandı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar