Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

SERBEST BÖLGE İÇİN İLK IŞIK

Valimiz Sayın Vali Ahmet Hamdi Nayir, kurulum çalışmaları devam eden serbest bölge ile ilgili yaptığı açıklaması ‘Bakanlığımızdan gelen bilgide de Kütahya’da serbest bölge kurulması açısından ilk ışığı yakılmış oldu.’ bilgisi doğrusu çok heyecanlandırdı.

Kütahya’mızın ufkunu açacak olan, yatırımcıların cazibesini çekerek gelecek olma imkânları gözümüzün önüne getirdiğimizde heyecanlanmamak mümkün mü? Vali Nayir “Serbest bölgeler özellikle ihracatçı firmalar açısından çok önemli avantaj sağlayabilecek yerler. Yerli üretimde değil de, dışarıdan malzeme alıp, üretip, dışarıya satan yerler veya yerli malzemeyle bir şeyler üretip, dışarıya satan, ihracat ağırlıklı, yüzde 80’ler civarında ihracat yapan firmalar için serbest bölgeler tercih edilebilen yerler.” sözüne aynen katılıyorum.

Serbest bölgenin kurulacağı yer de dahil olmak üzere bir fizibilite çalışmasına başlanması bu işin ciddiyetini ortaya koyması açısından beni sevindirdi. Bu konuda yıllardır köşe yazılarımda ifade ettiğim gibi, yatırımcıların Serbest bölgelere ilgisini artıracağı için Zafer Havaalanı,Zafer Organize Sanayi ülkemizin gözdesi olacaktır. Ankara-İzmir ve İstanbul-Antalya oto yolunun da buralardan geçmesi yatırımcılar için çok cazip olmaktadır. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Kütahya’ya bir çivi çakandan Allah razı olsun diyoruz ama bu çivi bir değil milyar kereler aşmakta olduğunu söylemek isterim.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar