Connect with us

HABERLER

‘SEVGİLİ DOKTOR’ SAHNELENDİ

Kütahya Belediyesi’nin Kültür Sanat Etkinlikleri çerçevesinde her ay periyodik olarak düzenlediği yetişkin tiyatrolarını sanatseverler ile buluşturmaya devam ediyor.

Anton Çehovun yazdığı, Nail Simonun uyarladığı, Caner Demirin yönettiği, Ceren Taşcı, Nezaket Erden, M. Barış Yalçınsoy, Mehmet Solmaz, M. Noyan Arat, Yezdan Kayacanın oynadığı “Sevgili Doktor” tiyatro oyunu Hezar Dinari Kültür Merkezinde sergilendi.

Nail Simon uyarlamasıyla Anton Çehov’un kısa oyun ve öykülerinden derlenerek yazılan “Sevgili Doktor” sahnelendi. Tiyatro oyununda, insan hakları, sınıfsal ayrım, sömürü gibi konulara mizahi bir dille yaklaşıldı. Oyuna büyük ilgi gösteren tiyatro severler Hezar Dinari Kültür Merkezini doldurdu. Oyun sonunda tiyatro sanatçıları, Kütahya Belediyesinin Kültürel Belediyecilik anlayışıyla ve tiyatro verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu’na teşekkür ettiler. Daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş usta oyuncuları performansından dolayı tebrik ederek, günün anısına çini tabak hediye ettiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar