Connect with us

DİĞER

TARIM VE KÖY İŞLERİ ESKİ BAKANI PROF. DR. SAMİ GÜÇLÜ “İHTİYAÇ DUYULAN İNSAN GÜCÜNÜ YETİŞTİRMELİYİZ”

“Anadolu Mektebi Yazar Okumaları” projesi kapsamında Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, okul müdürleriyle bir araya geldi.

Kütahya Öğretmenevi özel salonunda gerçekleştirilen toplantıya Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Şube Müdürü İbrahim Aybek, Okul Müdürleri ile öğretmenler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit konuşmasında “ Anadolu Mektebi Yazara Okumaları, geleceğin şairleri ve yazarlarını ortaya çıkarabilmek adına önem arz eden bir projedir. Projenin mimarı olan Sayın Bakanımızın ilimize teşriflerinden dolayı hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü “2012 yılında Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesini hayata geçirdik. Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi; 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan bir protokol ile tüm illere yayılması sağlandı. 25 ilin üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Ana fikrimiz ülkemizin ihtiyaç duyduğu insan gücünü yetiştirmektir.” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar