Connect with us

RESMİ İLAN

T.C. KÜTAHYA 2 İCRA DAİRESİ 2016/5365 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özelikleri: Söz konusu taşınmaz tapuda Okçu mahallesi 3735 ada 2 parsel 651,04 m2 yüz ölçümlü bodrumu bulunan beş katlı olan daireli bahçeli kagir apartman niteliğinde olup J blok üçüncü kat bağımsız bölüm numarası 7 olan mesken borçlu adına tam oranında hisseli 1/10 oranında arsa paylıdır. Taşınmazın adresi Evliya Çelebi Mahallesi Deprem Konutları -1 Sokak J Blok No:2, 1. kat İç Kapı no: 7’dir. Taşınmaz imar planında blok nizam 5 kat olan yapı adasında kalmaktadır. Taşınmazda 2 oda 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo 1 tuvalet bulunmakta olup yaklaşık net alanı 60 m2’dir. Pencereler PVC doğramadır. Daire giriş kapısı ahşap kapıdır. Duvarlar sıva üzeri plastik boyadır. Bina 3B yapı sınıfında doğal gazlı kombili ısınma sistemiyle ısınmakta olup, ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 29 seneliktir. Taşınmazın bulunduğu apartman asansörsüz olup dış cephe yalıtımı yapılmıştır. Taşınmaz çarşı merkezine yaklaşık 3,4 km mesafededir.

Kıymeti : 80.000,00 TL KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 28/03/2018 günü 10:45 – 10:50 arası

2. Satış Günü : 24/04/2018 günü 10:45 – 10:50 arası

Satış Yeri : Kütahya Belediyesi Kültür Sarayı 2 kat Şehir Tiyatrosu Vip Salonu – Ali Paşa Mahalesi A. Kara Bulvarı MERKEZ/KÜTAHYA

Satış Şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20 si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellal-iye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa özellikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihiden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve mündericatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5365 ESAS sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar