Connect with us

DİĞER

BAŞKAN KAMİL SARAÇOĞLU KENT KONSEYİNİ BİLGİLENDİRDİ

Kütahya Belediyesi Sosyal Tesislerinde Kütahya Kent Konseyi Başkan ve Üyelileri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Kütahya Belediyesi’nin gerçekleştirilen ve devam eden projeleri hakkında bilgiler verdi.
Bu zamana kadar yapılan proje ve çalışmalar ile ilgili Kent Konseyi Başkan ve üyelileri bilgilendiren Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Zekeriya Dağcı ve ekibine hayırlı olsun. Sizleri yetiştiren bu Şehre şimdi hizmet verme görevini üstlendiniz. Bu bir gönül işidir o yüzden sizlere başarılar diliyorum. Şehrimiz için destekleriniz çok değerli bunu bilmenizi istiyorum. Biz yerel yöneticiler olarak göreve geldiğimiz günden itibaren katılımcı ve şeffaf belediyecilik anlayışını benimsedik. Bu bağlamda her Cuma günü Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarımızla halk günü toplantılarında, okullarımızdaki öğretmenler ile öğrencilerle bir araya gelmeye gayret ediyor, hep birlikte kendimize yol haritası oluşturuyoruz” dedi.
“HEDEFİMİZ EN İYİ HİZMETİ VERMEK”
Ayrıca bugüne kadar yapılan proje ve çalışmalarla ilgili Kütahya Kent Konseyi üyelerine değerlendirmelerde bulunan Başkan Kamil Saraçoğlu; “Göreve geldiğimiz 2014 yılından bugüne kadar, vatandaşlarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet verebilmek adına 2014 ve 2017 yılları arası toplam maliyeti yaklaşık 24 Milyon TL olan 79 üst düzey aracı Kütahya Belediyesi Makine İkmal Müdürlüğüne kazandırdık. Kendi asfaltımızı kendimiz üreterek, 2014 ve 2015 yılları arasında toplam 265 bin ton asfalt kaplama yapıldı. 2016 yılında 160 bin ton asfalt kaplama, 2017 yılında ise 155 bin ton soğuk ve sıcak asfalt üretim ve serimi yapıldı. Tamamlanan projelerimizden olan Yağmur Suyu Hattı çalışmalarımızda sona gelindi. Bu Proje ile özellikle Cumhuriyet, Yıldırım Beyazıt, Fatih ve Gaybiefendi Mahallelerindeki su baskınlarının önüne geçilmiş olacak. 2015 ve 2016 yıllarında toplamda 26.671,00 m / 27 km yağmur suyu hattı döşendi. Ab standartlarında 2015 yılı içerisinde toplam maliyeti 18 Milyon Avro olan Yeni Atıksu Arıtma Tesisi ihalesini gerçekleştirdik. Tesis 90 Bin M3lük suyu arıtabilecek, projenin %85i Avrupa Birliği Fonlarından %6 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve %9da Belediyenin öz kaynaklarından karşılandı. Projemiz 2017 yılı sonunda bitti. Önümüzde ki günlerde inşallah açılış törenini gerçekleştireceğiz. Modern ekipmanlara sahip ilk itfaiye binamızı şehrimize kazandırdık. Zığra, İkizhüyük, Geven, Alayunt, Okçu Güveççi, Parmakören, Kumarı, Perli, Yeni Bosna Mahallelerimizdeki çok amaçlı Sosyo Kültürel Evler tamamlandı. Vefa ve Sazak Futbol Sahalarının yapımı tamamlandı. Yunusemre, Lala Hüseyin Paşa, Müderris, Yenidoğan, Osmangazi, Fuatpaşa ve Paşam Sultan Mahallelerimizde Yeni Muhtarlık Hizmet Binalarının yapımı tamamlandı. Kültür – Sanat ve Tanıtım Organizasyonları kapsamında 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında toplam 168 etkinlik düzenlendi. Tamamlanan projelerimizin yanı sıra bir çok büyük projemizde devam ediyor. Kütahya Belediyesi Yeni Hizmet Binası, Kentsel Dönüşüm çalışmaları, Bengüsu Tesisleri, Karadonlu Konak Restorasyon çalışmaları, Kent Giriş Kapıları Projesi, Vefa Mahallesi Üst Geçit Projesi, Ilıca Erkekler Bayanlar Hamamı çalışmaları, Olimpik Yüzme Havuzları Projesi, Zafertepe ve Mehmet Akif Ersoy Mahallelerindeki Yüzme Havuzları İnşaatıları, Şehzadeler Güneş Enerjisi Santrali ve Gözlem Evi Projesi, Pazartesi pazaryeri üstü kapatma çalışmaları, Devlet Hatun Hanımlar Lokali, Sukay Park Projesi, Ulu Camii Caddesi Cephe, Altyapı ve Yol Düzenleme Uygulama Projesi, Kütahya Kalesi Restorasyonu, Çevre Düzenleme ve Aydınlatma Projesi gibi birçok projemizde devam ediyor.” dedi.
Kütahya Kent Konseyi Değerlendirme Toplantısına Belediye Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş, Kent Konseyi Başkanı Zekeriya Dağcı, Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Zenci ve Kent Konseyi üyeleri katıldı.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar