Connect with us

HABERLER

BELEDİYE BAŞKANLARI ANKARA’DA DARBE DAVASINA KATILDILAR

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssünde meydana gelen olaylarla ilgili davayı takip eden Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, “Darbe girişimine kalkışanların millete hesap vermesi gerekiyor.” dedi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinin davayı gördüğü Sincan Cezaevi Yerleşkesi’nde ki davaya dinleyici olarak Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu,Aslanapa Belediye Başkanı Asaf Akar,Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut,Çavdarhisar Belediye Başkanı Halil Başer ve Simav Belediye Başkanı Süleyman Özkan Davayı takip ettiler.

Darbe girişiminin milletin ferasetiyle engellendiğini belirten Kütahya Belediye Başkanı Saraçoğlu, “15 Temmuz darbe girişimi ülkeyi farklı bir konuma götürecekti. Milletimizin ferasetiyle girişim durduruldu. Şimdi darbe girişimine kalkışanların millete hesap vermesi gerekiyor.” dedi.

15 Temmuz günü Kütahyalıların meydanlarda sabaha kadar nöbet tuttuğunu söyleyen Saraçoğlu, Kütahya halkının bundan sonra da aynı kararlılıkla milletin temsilcilerinin yanında olacağını belirtti. Saraçoğlu, söyle konuştu:

“Kütahya tümüyle bu darbenin karşısında olduğunu o gece gösterdi. Kütahya’nın farklı bir yapısı da var. Demokrat Parti döneminden beri hep milletin ve seçilmiş hükümetin yanında olmuş. 1960 darbesinde Kütahya acılar çekmiş. Rahmetli Adnan Menderes, Kütahya’dan seçilmiş bir milletvekili ve Kütahya’ya büyük yatırımları var. Ne hikmetse 60 darbesinde Kütahya’da derdest ediliyor. Kütahya’nın darbecilere karşı dik duruşu o zamanlardan geliyor. Her zaman darbenin karşısında olmuş. Kütahyalılar, her zaman milletin, demokrasinin yanında oldu, inşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla darbecilerin karşısında, milletin temsilcilerinin yanında olmaya devam edecek.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar