Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA’YA DEĞER KATACAK ŞEHİR HASTANESİ PROJESİ 2019’da Bitecek

AK Parti Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu 2019 yılında tamamlanması planlanan Yoncalı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanesi hakkında bilgi verdi. Kavuncu 2019’da bitecek hastaneyle birlikte Yoncalı’nın sağlık turizminde önemli bir yere geleceğini belirtti.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu Kütahya şehir merkezinde yapılan iki şehir hastanesi ile ilgili bilgi verdi. Kavuncu “Ülkemiz AK Parti hükümetleri ile birlikte dünyada örnek olarak gösterilen bir sağlıkta değişim ve dönüşüm programı uygulamış, geçtiğimiz 14 yıl içinde vatandaşlarımız için önemli katkılar sağlanmıştı. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyon projesi olan ve hayalim diye söylediği “Şehir Hastaneleri” tamamlanıyor, halkımızın hizmetine sunuluyor. CHP’nin köprüler, barajlar, nükleer santraller, otoyollar, tüneller velhasılı her hayırlı hizmette olduğu gibi şehir hastanelerine de karşı olduğunu açıkça ve defaten ilan etmesi, geçmişte Anayasa Mahkemesine başvurusu ve yasa maddelerini engellemesi neticesi tüm ülkede Şehir Hastanesi projeleri 3 yıl kadar gecikmiş, Kütahya’da bundan nasibini almıştı. Bunca yıl, o kadar hastanın daha iyi koşullarda hizmet almasını engellemiş olmak ile ne kazandıklarını bilemem. Ama şimdi biz bu projeleri bir bir tamamlıyor, milletin takdir ve duasını alıyoruz. Cumhurbaşkanımızın milletin gönlündeki derin ve kalıcı yeri bu muhteşem eserlerle bir kez daha perçinlenmiş oluyor.” dedi.

“İKİ ŞEHİR HASTANESİNE SAHİP OLACAĞIZ”

Kavuncu ilk etapta yapılan 32 şehir hastanesi içinde Kütahya’nın da olduğunu belirttiği açıklamasında “Bizler de Kütahya’mızın 32 Şehir Hastanesi projesi içinde yer almasının ve halkımıza böyle muhteşem bir eser kazandırılacak olmasının gurur ve sevincini yaşıyoruz. Daha önceki demeçlerimizde Kütahya’nın bir yerine iki Şehir Hastanesine sahip olacağı müjdesini de vermiştik. Eski Jandarma Taburu yerinde, ana bina ile aynı yerleşkede yapılacak olan 500 odalı hastanenin yanısıra Yoncalı’da 100 odalı yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi yapılacak, bu hastane de Şehir Hastanesi statüsünde olacak. Yeni Yoncalı Rehabilitasyon Hastanesi ilk planlamada yer almamasına rağmen ilimizin fırsatları, bu alanda ki hedefi ve sağlık turizmi potansiyeli gibi konuları başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sağlık Bakanı, Maliye ve Kalkınma Bakanlıkları’na izah ve talep etmemiz üzerine projeye dahil edilmişti. İlimizin Kaplıca ve Rehabilitasyon Sağlık Turizmi alanında markalaşması ve dünya ölçeğinde rekabet eden bir duruma gelmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Yeni yapılacak olan Yoncalı (Şehir) Rehabilitasyon Hastanemizin buna önemli katkı vereceğinin farkındayız. Bu nedenle daha proje aşamasından itibaren gerek Sağlık Bakanlığı gerekse de mimari, inşaat ve işletme yüklenicisi firmalarla yakın temas halindeyiz. Gelinen aşamada hafriyat işlemleri tamamlandı, zemin betonu atıldı ve bina taşıyıcı temellerinin atılması aşamasına gelindi. 2019 senesinde tamamlanması öngörülen yeni hastane 10 bin m2 zemin üzerinde toplam 36 bin m2 kapalı alana sahip olacak. Her biri 34 m2 alana sahip 100 hasta odasının yanısıra bu hastane için asıl önemli olan geniş tedavi salonları, havuzlar, engelli spor salonu, çok kapsamlı bir görüntüleme merkezi ve sosyal alanları ile birlikte üst düzey bir Rehabilitasyon Hastanesine kavuşmuş olacağız.” dedi.

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYAN SİYASİ ANLAYIŞIMIZ VAR”

“AK Parti ile birlikte ülkemizde siyaset anlayışı değişmiş, laf üstüne laf değil taş üstüne taş koyan bir hizmet anlayışı gelmiştir. Yerelde ise ne yazık ki bazı muhalefetin bu anlayışa ayak uyduramadıkları, vatandaşı umutsuzluğa, karamsarlığa, ayırt edilmişlik algısına yönlendirmekten medet umdukları görülmekte. Proje bu aşamaya gelmiş ve yol haritası belli olmuş iken hala hastanenin yapılmayacağı, verilen sözlerin yerine getirilmeyeceği yönünde sosyal medya paylaşımı yapanlara cevabımız hizmet ve icraat ile olacaktır. Anlamakta güçlük çekenler var ise Üniversite içinde faaliyet yapmakta olan DPU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizi ziyaret etmelerini, tedavi görmekte olan hastalarımızın dua ve şükran duygularına tanık olmalarını tavsiye ederim. O zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin milletle nasıl böyle bir gönül bağı kurduğunu, siyaseten başarılı olmanın yolunun yapılanları yok görme ya da değersizleştirmekten değil daha iyisini yapma gayreti içinde olmak olduğunu daha iyi anlamış olurlar.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar