Connect with us

DİĞER

HARİKA GÜRAL BAŞARISININ SIRRINI ANLATTI

Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral; “Benim başarımın sırrı, kadın veya erkek diye ayırmadan herkesin çok çalışması gerektiği bize empoze eden bir ailede büyümektir” dedi.

Güral Porselen 1989 yılında Güral ailesi tarafından Kütahya’da kuruldu. Tek çatı altında Türkiye. Ortadoğu ve Avrupa’nın en büyük kapasitesine sahibiz. Biz iç piyasa HoReCa ( Hotel Restaurant Catering), ev grubu yemek setleri ve ihracat HoReCa grubu olarak çok geniş bir mecrayı kaplıyoruz. Beyaz porselen ürünlerimizin yanında 2006 yılından bu yana Bone Porcelain Quality adını verdiğimiz krem renkli porselen üretimi yapıyoruz. Krem renkli ürünlerimizle beraber Güral’ın dünyası değişti. Avrupa restoranlarında görmeye alışkın olduğumuz siyah mat tabaklar, asimetrik ürünler, bin bir renkte ve cazibede reaktif sırlı ürünler artık gururla yerli ve milli üretim. Türkiye’de üretip dünyaya ihraç ediyoruz. Yemek sunum sanatıyla yakından ilgileniyoruz. Değerli şeflerimizin istek ve arzularım dinliyor, onların ihtiyaçları doğrultusunda ürünler geliştiriyoruz. Türkiye’de gastronomi dünyasının hak ettiğinden uzakta olduğunu görüyoruz. Hâlbuki gastronomi çok önemli bir turizm tarzıdır. Türk gastronomisinin hak ettiği noktaya gelmesi için Güral Porselen olarak her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Özellikle Ege Bölgesinde meze adı verilen küçük atıştırmalıklar için uygun ürünlerimizi Gastro Studio adı altında topladık. Terra Rosa adını verdiğimiz renkli Bone Porselen ürünlerimize yurt içi ve yurt dışından gelen yoğun talepler bizi çok mutlu ediyor. “Made in Turkey” damgalı ürünlerimizi dünyanın dört bir yanına gururla ihraç ediyoruz” dedi.

GÜRAL POSELENİN BAŞARISINDA KADINLAR ÖNEMLİ FAKTÖR

Harika Güral son 10 yıldaki başarılarında kadınların rol aldığını söyledi. Güral “Güral Porselenin son 10 yıldaki başarısında yönetimde kadınların yer almasının rol oynadığına inanıyorum. Kadınlar bulundukları her ortamı güzelleştiriyorlar. Erkekler büyük resmi genel hatlarıyla görüp değerlendirmek eğiliminde oluyorlar. Resmin içine girip detayları defalarca kontrol etmek onlara göre değil. Erkekler bir iş biterken fethedilecek yeni topraklar peşinde koşmak istiyorlar. Kadınlar ise aynı konunun üzerinde defalarca eğilip her seferinde yeni bir noktayı yakalamayı seviyorlar. Ben otel grubundaki ürünlerden ev grubundaki çeyiz setlerinin oluşturulmasına dek her konu ile tek tek ilgilenirim. Tüm kreasyonları ekibimle beraber oluştururum. Katalog çekimlerinde bizzat bulunurum, styling ile markayı nasıl göstermek istediğimize karar veririz. Gerektiğinde onlara story board’lar hazırlarım. Özellikle yurt dışı satışlarımızın büyük kısmı fuar olur. Bu sebeple fuarlara ayrı bir önem veriyoruz. Güral’ın ruhunu yansıtan genç ve dinamik standartlarının nasıl olmasını istediğimi tarif ederim. İstediğim stant oluncaya kadar ekip ile birlikte çalışırım. Yurt içi ve yurt dışı fark etmeksizin tüm fuarları ekibimle birlikte kurarım. Rafları silerim, kolileri açarım, sabaha kadar mal yerleştiririm ve sabah erkenden gelip müşterilerimizi karşılayıp satış ekibimize yardımcı olurum. Her müşterimize en azından merhaba demeye çalışırım. Her akşam toplantı yapıp günün getirdiklerini konuşuruz. Fuar ertesinde sonuçları takip ederim. Bu disiplini ve çalışma azmini hem kariyer yaparım, hem çocuk diyen güzel annem avukat Nesrin Güral’dan aldım. Annem kadın olmanın bir eksi ya da artı olmadığını, disiplinli ve hedef doğrultusunda çalışmamın, kendi hata ve eksikliklerimin farkında olup güçlü tarafım haline getirmek için gayret içinde olmamın ne kadar önemli olduğunu anlattı bana. Benim başarımın sırrı, kadın veya erkek diye ayırmadan herkesin çok çalışması gerektiği bize empoze eden bir ailede büyümektir” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar