Connect with us

DİĞER

KÜTAHYA TREN GARINDA ENGELLİ RAMPASI NEDEN YOK?

Kütahya Tren Garında engelli vatandaşların trenlere inip binmesini sağlayan rampanın olmaması birçok engelli vatandaşın trenlerden yeteri kadar yararlanamamasına sebep oluyor. Engelliler, yapılacak basit bir rampa ile trenlere rahat bir şekilde binip ineceklerini ifade ediyorlar.
ENGELLİLER MAĞDUR
Engellilerin gülük yaşamını kalaylaştıracak birçok düzenleme hayata geçerken, maalesef Kütahya Tren Garında müracaat edilen ancak henüz yapılmayan rampa birçok engelliyi mağdur ediyor. İstanbul ve Eskişehir gibi birçok ilin tren istasyonunda yer alan ve engellilerin hiçbir yardım ve deste almadan kullanabildikleri engelli rampasının Kütahya Tren Garında olmaması sorunlara neden oluyor. DPÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde şehir dışından gelerek tedavi gören engelliler ve seyahat için il dışında çıkan ya da Kütahya’ya gelen engellilerin en büyük problemi tren garında olmayan engelli rampası.
ENGELLİLER BİMER’E BAŞVURDU
Birçok kez konu gerekli makamlara iletilse de konu ile ilgili henüz bir çözüm yolu bulunamaması engellileri rahatsız ediyor. Konuyu BİMER’e bildirdiklerini söyleyen bazı engelli vatandaşlar “İstanbul ve Eskişehir’de var olan rampalar sayesinde ulaşım bizler için kolaylaşıyor. Ancak Kütahya’ya trenle gelmek ya da başka bir yere gitmek istediğimizde durum değişiyor. Bu konuyu yetkili makamlara ve BİMER’e ilettik, ancak henüz bir çözüm bulunamadı. Basit ama engellilerin ulaşım kolaylığı için önemli olan rampanın Kütahya Tren Garına konulmasını yetkilerden istiyoruz. İlin yetkilileri bizim sesimize kulak versin” ifadelerinde bulunarak sorunlarını dile getirdiler.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar