Connect with us

EĞİTİM

VALİ AHMET HAMDİ NAYİR “ÖZEL OKULLAR İLİN ZENGİNLİĞİDİR”

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Mektebim Okulları Veli İlişkileri Müdürü Hatice Özrenk ile Mektebim Okulları Veli İlişkileri Temsilcisi Esra Uluten’i makamında kabul etti.
Kabullerinden dolayı Vali Nayir’e teşekkür eden Mektebim Okulları Veli İlişkileri Müdürü Hatice Özrenk, okul faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.
“ÖZEL OKULLAR İLLERİN TERCİH EDİLEBİLİRLİĞİNİ ETKİLİYOR”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Devlet, eğitim ve sağlık çalışmalarını özel sektörle birlikte götürmeye çalışıyor. Bir taraftan kendi okullarında, kendi hastanelerinde faaliyet yürütürken bir taraftan da aynı müfredatı, aynı çalışmaları, tedavileri özel sektöre ait olan yerlerde yapılmasını kabul ediyor. Özel okulların diplomalarını geçerli sayıyor, o alanda var oluşunuzu kabul edip, destekliyor. Bu bir tercih meselesi. Vatandaşımız çocuğunun nerede başarılı olabileceğini düşünüyorsa ona göre bir alternatif arıyor. Görev yaptığımız yerlerde de bunu kendi ilimizin, ilçemizin zenginliği sayıyoruz. Özel sektörde eğitim ve sağlık alanına girmişse ilin tercih edilebilirliği noktasında bizim için bir avantaj olmuş oluyor. Bazı önemli sanayi yatırımlarının kilit personeli gelirken özel okulları, özel hastaneleri, hepsini dikkate alıyor, bunu da ile yerleşip yerleşmeme konusunda bir tercih olarak kullanıyor. Özel sektörün faaliyetleri ve yatırımları bizler için sevindirici hususlar” diye konuştu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar