Connect with us

DİĞER

ÖZEL KÜTAHYA HASTANESİ MAYISTA AÇILIYOR

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu ve AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz, Mayıs ayında hizmete girecek olan Özel Kütahya Hastanesini ziyaret etti.

Özel Kütahya Hastanesini ziyaret eden AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, AK Parti İl Başkanı Ali Çetinbaş ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Eşsiz, hastane genel müdürü Melek Songül’den detaylı bilgiler aldı. Songül verdiği bilgilerde “14 bin 500 metrekare kapalı alanda ilk etapta 75 yatak ve 25 hekim kadrosu ile faaliyete başlayacak. Kapasitemiz 165 yatak ve 60 hakim kadrosu olarak alt yapısı hazırlandı. İlk etaptaki yoğun bakım kapasitemiz 12 ancak 24 yatak erişkin yoğun bakım, 4 koroner yoğun bakım, 5 kvc yoğun bakım ve 11 yatak yeni doğan yoğun bakım yerimiz hazır. İlk yoğun bakım yatak sayıları ise 11 yatak yeni doğan, 4 koroner ve 12 erişkin yoğun bakımı olarak faaliyete geçeceğiz. Ruhsatımız tüm branşlarda hizmet veremeye uygun. Dahiliye, kadın doğum, çocuk, ortopedi, fizik, kardiyoloji, kpd, göz, genel cerrahi, cildiye gibi tüm ana branşlarda hizmet vereceğiz poliklinik ve ameliyat anlamında. Açıldıktan sonra ikinci ayımızda anjiyo ve kvc ruhsatımızla beraber Kütahya’da özel sektördeki anjiyo açığını kapatmak istiyoruz. Kvc anlamında ve üçüncü basamak erişkin yoğun bakımda ciddi bir boşluk var Kütahya’da ve hastalar civar illere gidiyor. Kütahya’da olmayan tedaviyi getirerek Kütahya halkının sağlık alanında ki sıkıntılarını gidermek en büyük hedefimiz.” dedi.

BÖLGEDE OLMAYAN CİHAZLAR VAR

AK Parti Kütahya Milletvekili hastanede yapılan inceleme gezisi sonrasında yaptığı açıklamada “Yatırımcıları ve emeği geçenleri içtenlikle kutluyorum. Burası çok ciddi bir teknolojik alt yapı değişikliği ve yatırımların yapıldığını ve önemli oranda yenileşme yapıldığını gördük. Bu yatırım her ne kadar ticari bir yatırım olsa da bir sağlık hizmeti ve kamu hizmeti anlamında da değerlendirilmelidir. Buralar her ne kadar özel hastane olsa da biz buralardan kamu hizmeti satın alıyoruz. Mesela acil hizmetleri, yoğun bakım hizmetlerini bize her halükarda ücretsiz olarak vermek zorundalar. Yani bugün sosyal güvencesiyle buradaki herhangi bir vatandaşımız bu hastanenin bazı bölümlerinden ücretsiz olarak hizmet alacak. Bizim temennimiz burada verilecek hizmetlerin bizim halkımıza göre normal bir düzeye kalmasıdır. Doktor gözü ile baktığımızda hastanede kullanılan tıbbi cihazların son teknoloji ve dünyada tanınan markalar olduğunu ve bölgede büyük bir kaynağa sahip olacağımızı gösteren bir yatırım. Kullanılan bazı cihazlar bölgedeki büyük şehirlerde bile yok. Bundan mutluluk duydum ve gösterdikleri önem için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki aşama izin aşaması. Ben özel hastanelerin alacakları izinlerle ilgili olarak hastanelerimizin arkasındayım. Çünkü buraya açılacak her yeni bölüm, gelecek her yeni doktor vatandaşımıza hizmet edecek. Son dönemde biliyorsunuz doktorlarımızda önemli kayıplar oldu ve sıkıntılar yaşıyoruz. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi de doktorlarımızın özel hastaneleri tercih etmeleri. Kütahya’da sağlıkta şuanda sağlıkta çok büyük bir alt yapı yenilenmesi ve kamusal yatırım atağı var. Şuanda merkezde fiziksel yetersizlik ve tüm illerde olduğu gibi doktor eksikliği var. Bununla ilgili fiziksel eksikliği şehir hastanemizle birlikte gidereceğiz. Hekim eskiliğinin giderilmesi için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bir anda toparlayabileceğimiz bir döngü değil. Özel Kütahya Hastanesinin hekim eksikliği noktasında bir basamak atlatmak için elimizde çok önemli bir argüman olacağını düşünüyorum” dedi.

‘ARTIK SON DÜZLÜKTEYİZ’

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş ise, hastanenin Kütahya’ya önemli bir hizmet vereceğini ifade ederek, “Yatırımcılarımız mevcut bir hastaneyi devralmış gibi gözükseler de, belki burayı inşa edenlerden daha fazla yoruldular. Kütahya’mıza böyle önemli bir hizmet yaptıklarından dolayı tüm yatırımcılarımıza müteşekkiriz. Özel sektörün özellikle sağlık alanına girmesi rekabeti artırıcı bir unsur. Devlet kurumları da kendisini buna göre şekillendirir. Eğer bu rekabet sağlanabilirse insanlarımızın memnuniyeti de artar. Artık son düzlükteyiz. İnşallah bu yılın ikinci yarısında vatandaşlarımıza hizmet verecek konuma geleceğiz” diyerek hastanenin Kütahya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar