Connect with us

HABERLER

DUMLUPINAR STADI TOKİ’YE VERİLMEDEN YENİ STADYUM YAPILACAK KÜTAHYA İÇİN KAZANIM

Dumlupınar Stadyumunun yıkılarak 15 seyirci kapasiteli yeni modern stadyum Akkent (TOKİ) mahallesinde bulunan spor kompleksinin içine yapılacak. Diğer taraftan var olan Dumlupınar Stadyumu ise iyileştirilerek hizmet vermeye devem edecek.
Spor kamuoyu başta olmak üzere Kütahyalıları yakından ilgilendiren ve merak edilen stadyum sorunu ile ilgili müjdeli haber geldi. Dumlupınar Stadyumunun depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılıp yerine bir başka stadyumun yapılması gündemdeydi. Ancak yapılan görüşmeler sonrasında Dumlupınar Stadyumu TOKİ’ye devir edilmeden iyileştirme yapılacak ve 15 seyirci kapasiteli, üstü kapalı, 10 localı ve gece maçlarının oynanabileceği modern bir stadyum Akkent Mahallesinde bulunan spor komplesi içine yapılacak.
KÜTAHYA DEĞERLİ BİR ARAZİYİ KAZANDI
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu çevre illerin stadyum problemini mevcut stadyum arazilerini TOKİ’ye vererek yerine yeni stadyum yaptırdıklarını ancak Kütahya’da bu durumun böyle olmadığını söyledi. Kavuncu “ Afyon ve Eskişehir başta olmak üzere birçok şehirde mevcut stadyum arazileri TOKİ’ye devir ediliyor. Araziyi alan TOKİ şehirin başka bölgesinde o illere göre stadyumlar yapıyor. Ancak Kütahya’da biz buna izin vermedik. Mevcut arazimizi koruduk. Dumlupınar Stadyumunun tribünleri yeniden inşa edilecek. Stadyum tamamen yıkılmayacak. Bunun yanında Kütahya’ya bir stadyum daha kazandırdık. 15 bin seyirci kapasiteli, 10 localı, üstü kapalı ve gece maçlarının yapılabileceği ışıklandırmalı stadyumu Akkent Mahallesinde (TOKİ)’de yer alan spor kompleksinin içine yeni stadyumu inşa edeceğiz. Stadyumun yanında amatör maçlarında oynanabileceği sahalar, tenis kortlar, basketbol sahaları, çok amaçlı spor salonu da yer alacak” dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar