Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

İNSANLARIN AKLIYLA ALAY EDİLİYOR RESMEN

Bir TV kanalında yayınlanan programda vaaz veren bir din adamı (!), İslam’da kadına yönelik şiddetin amacının işkence etmek değil, erkeğin stres atmasını sağlamak olduğunu söylemiş. İslami kurallara göre kadınların nasıl dövüleceğini ise şöyle tarif etmiş beyefendi: “Dövmek nedir deyince fıkha bakacaksınız. Mesela bir erkeğe kadını dövebilirsin diyor. Sonra ne diyor Hadis-i Şerif’te? Yüzüne vurmayacaksın diyor, boyundan yukarısına vurmak yasak, göğüs kısmına vuramıyorsun, beline vuramıyorsun. Cetvelden uzun bir sopayla vuramıyorsun, elini yumruk yaparak vuramıyorsun, avucunun içiyle vuramıyorsun. İşkence yapma, acıtmak için değil deşarj olmak için vurdurtuyor Allah.

Erkeğin kadını döverek deşarj olmasının engellenmesi durumunda, erkeğin başka yollarla deşarj olma yoluna gideceğini söyleyen konuşmacı bunun ise kadını çıldırtacağını ifade ediyor. Bu sebeple eğer kadınlar kuma istemiyorlarsa erkeklerden gördükleri şiddet sebebiyle sabaha kadar şükretmeleri gerektiğini söylüyor.

Akıllara durgunluk veren ve İslam adına konuştuğunu ifade eden konuşmacının sözleri şöyle devam ediyor: “Erkeğe boğazına kadar geldikten sonra dokunma bu kadına dersen, başka yolla erkek rahatlar. O da o kadını delirtir aslında. Kadınların, Allah erkeklere dövün, rahatlayın diye müsaade etmesinden dolayı sabaha kadar şükretmeleri gerekiyor kumadan rahatsız oluyorlarsa.

Bu saçmalıktır böyle bir izahı olan var mı?

Bu garabeti bir de “Allah istiyor” diye damgalamak bir de üstüne üstlük bunu bir de televizyondan söylemek nedir?

Türkiye üzerinde oynanan bir değişik oyun mu bu? Sinirlerimizi mi kontrol etmek istiyorlar acaba? Tüm ahlaki değerlerimiz resmen ayaklar altında eziliyor. Cumhurbaşkanı da çıkıp bu konuda bilimin devreye girmesini isteyince kıyamet kopuyor. Tayyip Erdoğan da bu olayların ne denli korkunç bir noktaya gittiğini anladı herhalde ki bu marjinallerin susturulmasını istiyor.

Ama gel gör ki bu saçma laflar İslam adına hadsiz kişilerce kullanabiliyor. Sizce bu durum normal mi?

Allah adına, İslam adına ve peygamber adına söylenen bu çirkin iftiralar, bu iddia sahiplerinin boynuna sarılacak bir kement gibi duruyor. Bu anlattıklarının bir yalandan ibaret olduğunu kendileri de çok iyi biliyor fakat din tüccarlığı sayesinde makam, mevki ve maddi kazanç elde ediyorlar. Hal böyle olunca da yaptıkları kendilerine doğru gibi geliyor.

Doğrusunu açıklayacak olanın bilim olduğunu söyleyen makam, bu devletin en üst makamıdır. Hadsiz adamlar bunu bile dikkate almadan her türlü acayiplerini yapmaya devam ediyor. Bu cüret ve cesareti nereden alıyorlar acaba?

Yuh olsun size…

Sevgiyle kalın…

Yüzyıllardır süre gelen hurafeler, insanlığa zarar veren birer saçmalıktan başka bir şey değildir.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar