Connect with us

DİĞER

YOL VAR AMA GEÇMEK YASAK: BU NE SAÇMALIK BÖYLE?

Çavdarhisar ilçe trafik komisyonu, aldığı skandal sayılabilecek bir kararla Hisarcık, Emet, Çavdarhisar ve Kütahya araçlarının geçişine izin vermeyince güzergahtaki binlerce vatandaşı mağdur duruma düşürdü.

Yıllardır bu güzergâhta bulunan Yarış-Aydıncık-Örencik-Çavdarhisar yerleşim yerleri ve bunlara bağlı köylerde ikamet eden vatandaşlar, Kütahya’ya ulaşım için bu araçları kullanıyordu. Hastur firmasının güzergâh kullanım izni Çavdarhisar ilçe trafik komisyonunca reddedilince, firmaya ceza yağmaya başladı. Firma cezaları ödeyerek güzergâhı kullanmaya devam etmek isteyince de bu defa da araçların trafikten men edilme tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Her gün Hisarcık, Emet ve Çavdarhisar istikametinden Kütahya’ya ulaşmak isteyen ve bu yol üzerindeki köylerde ikamet eden binlerce insan Kütahya’ya gitmek için özel araçlarla Çavdarhisar’a veya Emet’e gitmek zorunda bırakıldı.

Emet ve Hisarcık ilçelerinde yaşayan vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Firma yetkilileri araçlarının trafikten men edilmemesi adına bu güzergâhtaki araçlarını servisini iptal etti. Firmadan yapılan yazılı açıklamada ise, çoğu zaman boş olsa bile bu güzergâhtaki vatandaşların mağdur olmaması adına seferlerin devam ettirildiğini ancak, gelinen noktada araçlarının trafikten men edilmemesi için araçlarını çekme kararı aldıklarını duyurdu.

Hafta sonu açık lise sınavları için Kütahya merkeze gitmek zorunda kalan ve bu köylerde ikamet eden vatandaşlar, yaşanan gelişmelere tepki göstererek “Bağlı bulunduğumuz ile ulaşımımız kolaylaştırılacağı yerde çıkarılan zorluğa anlam veremiyoruz” dediler. Hisarcık ve Emet ilçesi kadar güzergâh üzerinde bulunan köylerde ikamet eden vatandaşlar gelişmelere anlam veremeyerek mağdur edildiklerini, yanlışlığın Çavdarhisar Kaymakamlığı ve Kütahya Valiliği tarafından biran önce çözüme kavuşturularak mağduriyetlerinin giderilmesini talep ediyorlar.

KAYNAK: GAZİ EMET GAZETESİ

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar