Connect with us

HABERLER

TAVŞANLI’YA YENİ AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILIYOR

Kütahya milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu Tavşanlı’ya açılacak olan yeni ağı ve diş sağlığı merkezi ile ilgili bilgi verdi. Kavuncu hekim sayısının da artacağını söyledi.

Kütahya ve ilçeleri ardı ardına önemli sağlık yatırımları almaya devam ediyor. Tavşanlı ilçemizde diş hekimliği ve tedavi hizmetleri şimdiye kadar Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’ne bağlı, 6 ünitelik birimde devam etmekteydi. Gerek bazı teknolojik yetersizlik gerekse de hekim azlığı nedeni ile muayene ve tedavi randevuları uzamakta, hastalarımız için de mağduriyet oluşmaktaydı. Hemşehrilerimize daha ulaşılabilir ve nitelikli hizmet vermek için yaptığımız görüşmeler sonucunda, Devlet Hastanesinden bağımsız, ayrı bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) nin kurulmasının gerekli olduğunu tespit ettik. Bunun için Sağlık Bakanlığı’na yapılan başvuruyu yakından takip ettik ve kapasitenin artarak 15 Ünitelik bağımsız bir ADSM iznini aldık. Hemşehrilerimizin daha kolay hizmet alabilmeleri için yeni yapılan Tavşanlı Sağlık Merkezi içerisinde bir Diş Kliniği kurduk. Merkezimiz için tamamen yeni sistemler ve cihazlar alındı, illerde bulunan Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri düzeyinde imkanlar sağlandı.” Dedi.

HEKİM SAYISI ARTIYOR

Hekim sayısının artacağını belirten Kavuncu “Bağımsız bir ADSM ile doktorlarımız daha iyi imkanlara kavuştuğu için tercih edilirliği artmış oldu. Bunun neticesinde mevcut çalışan hekim sayısı 6-8 arası iken ilk etapta 13 hekime yükseldi, 15 hekime kadar da artma imkanı var. Böylece randevu alamama sorunu ortadan kalkmış olacak. Diğer önemli bir gelişme ise hekim sayısının tamamlanması ile Merkezde gece saat 24:00’e kadar nöbetçi Diş Hekimi kalacak, hemşehrilerimize acil diş tedavileri için hizmet verecek. Yine merkezde engelli vatandaşlarımıza anestezi altında diş tedavi hizmeti verilebilecek. Yakın gelecekte de ihtiyaç duyulan hastalarda “Evde Diş Sağlığı Hizmeti” verilebilecek. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan siyaseti millete hizmet olarak gören, milletin derdiyle dertlenen bir dünya lideri. Bizlere verdiği talimatlar da her zaman bu yönde olmuştur. Bizlere de hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını göz önüne alarak projeler geliştirmek, takipçisi olmak görevi düşüyor. Yeni ve değişen Türkiye’de her şeyin en iyisine layık olan hemşehrilerimiz de bu imkanlardan yararlanıyor. Bu imkanları sağlayan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Binali Yıldırım, Sağlık Bakanımıza ve hükümetimize, Bakanlık ve İl Sağlık Müdürlüğü bürokrat ve müdürlerimize, Devlet Hastanesi idarecilerimize hemşerilerim adına en içten şükranlarımı iletiyorum. Allah Devletimize, Milletimize zeval vermesin, Allah hepsinden razı olsun.”

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar