Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

MAHMUT ESAT COŞAN VE UĞUR MUMCU CİNAYETLERİ ORTAK MI?

Önceki akşam Habertürk’te Didem Arslan Yılmaz’ın programında çok çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Programa konuk olarak katılan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı ve Genel Kurmay İstihbarat Dairesi eski başkanı İsmail Hakkı Pekin, ortak bir dille aynı iddiayı ortaya attı. Benim de Uğur Mumcu ile ilgili yazılarımda sorduğum birçok soruya da cevap verir nitelikteki bu iddiaları sizinle paylaşmak istedim. Bu arada İskenderpaşa’nın liderlerinden olan merhum Mahmut Esat Coşan hocayı ve Türkiye’nin yetiştirdiği en büyük gazetecilerden Uğur Mumcu’yu saygı ve minnetle yâd ediyorum. İşte o iddialar:

HANEFİ AVCI: İran’la irtibatlı bir terör örgütü vardı. Bunların Ankara’da yaptıkları 25 tane eylem vardı. Bunların 4 ya da 5 tanesi öldürmeydi. Hepsi ispatlandı. Mahkûm oldular ve karar da kesinleşti. Hiçbir tereddüde mahal bırakmayacak kadar açık ve net.

İ.HAKKI PEKİN: İran Büyükelçiliği bu teröristlere kaçmaları için pasaport verdi. Teröristlerin bu durumunu bilen İran Büyükelçiliği içinde bir İranlı istihbaratçı yüzbaşı, gidip konuyu MİT’e ve emniyete ihbar etti. Bu yüzbaşı halen Türkiye’de ikamet etmektedir. Bunun üzerine bu teröristler Esenboğa Havaalanı’nda derdest edildiler. Daha sonra bu yüzbaşı mülteci olarak Türkiye’de kaldı. Şuanda da Ankara’da yaşıyor. İran ve PKK bağlantısı Uğur Mumcu’yu hedef yaptı. İskender Paşa cemaati belki de Türkiye’de Fetullah Gülen tipi cemaatlerin önünü kesecekti. Büyük ihtimalle Amerika Avusturalya ile işbirliği yaptı. Ya da Fetullah Gülen cemaati Avustralya istihbaratı ve oradaki adamlarıyla işbirliği yaptı. Bence bu cinayette FETÖ’nün ve Amerika’nın parmağı var. Bu cinayet aynı zamanda diğer cemaatlere de gözdağı oldu.

Evet, size programdan çarpıcı olan bölümleri çok kısa bir hâlde özetledim. Merak edenler programın tekrarını internet üzerinden izleyebilir. Çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Şahsi düşünceme ve ortaya çıkan çarpık ilişkilere bakıp bir analiz yaptığımda, merhum vali Recep Yazıcıoğlu ve merhum BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun da katledilmelerinin perde arkasında ABD ve FETÖ var. Diğer 2 cinayeti (Coşan ve Mumcu cinayetlerini) işleyenler farklı taşeron terör örgütleri olsa bile bu işten çıkar elde eden tek bir örgüt görünüyor o da Fetullahçı Terör Örgütü. Çünkü Coşan’ın öldürülmesi diğer cemaat liderlerine net birer mesajdı. Bu mesajı okuyan diğer cemaatler çoğunlukla kendi kabukları etrafından ayrılmadı, büyüyemedi. En azından FETÖ gibi milyarlarca dolara hükmedemediler.

Devlet Bahçeli’nin MHP grup toplantısındaki sözleri çok manidar geldi bana. Türkmen Beyi yine çok önemli mesajlar veriyordu konuşmasında. MGK’daki ‘proje terör örgütleri’ vurgusunu hatırlatan Bahçeli, “FETÖ de bir proje terör örgütüdür ve FETÖ ile mücadele kadar, bu projenin sahipleriyle mücadele de son derece önemlidir” şeklinde konuştu. Devlet Bahçeli ayrıca, “Pensilvanya’dakinin başına çuval geçirilip getirildiğinde proje sahiplerinin emelleri boşa çıkacaktır.” dedi.

Konu hassas ve derin olduğu için çok da fazla irdelemek istemiyorum. Önümüzdeki günlerde konu açığa çıkacaktır.

Sevgiyle kalın…

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar