Connect with us

DİĞER

ZİRAİ DON TEHLİKESİ BU GECE KAPIDA

İç Anadolu’nun doğusu, batısı ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde don olayı bekleniyor. Kütahya ise özellikle Aslanapa, Altıntaş, Çavdarhisar ve Dumlupınar’da zirai don tehlikesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bu sabah ile gece, çarşamba günü ise sabah saatlerinde Kütahya, Nevşehir, Yozgat, Sivas, Kayseri, Kastamonu, Çankırı ve Bolu’da don olayı beklendiği belirtildi. Açıklamada Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde Gümüşhane, Bayburt ile Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’in bin metre ve üzeri rakımlı yerlerde, Doğu Anadolu’nun kuzeyi Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Muş ile Sivas, Kayseri çevrelerinde 3 Nisan Salı gecesi, 4 Nisan Çarşamba sabah ve gece saatlerinde, 5 Nisan Perşembe günü ise sabah saatlerinde orta kuvvette don olayı görüleceği bildirildi.

Kütahya’da beklenen don olayına karşı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Aslanapa, Altıntaş, Çavdarhisar ve Dumlupınar ilçelerinde zirai don tehlikesinin olduğunu belirterek çiftçilere uyarılarda bulundu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar