Connect with us

HABERLER

DPÜ’LÜ ÖĞRENCİLER SAHNEDE DEVLEŞTİ

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Dil ve Kültür Topluluğu tarafından “Zeytin Dalı Dumlupınar’dan Afrin’e” isimli tiyatro gösterisi düzenlendi.
Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleştirilen tiyatro etkinliğine Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, protokol üyelerinin eşleri, akademisyenler, STK Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Doç. Dr. Fulya Topçuoğlu Ünal’ın yönetmenlik ve senaristliğini yaptığı “Zeytin Dalı Dumlupınar’dan Afrin’e” oyunu büyük beğeni aldı.
Oyunun sergilenmesinin ardından teşekkür belgesi takdimine geçildi. Öğrencilerin plaket ve belgeleri Vali Ahmet Hamdi Nayir, Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören tarafından verildi.
Öğrencileri tebrik edip emeği geçenlere teşekkür eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Üniversitemiz bir kere daha gösterdi ki taşıdığı isme layık bir üniversite. Dumlupınar’dan Zeytin Dalı’na kadar olan bütün tarihimizi, geçmişimizi en güzel şekilde ifade ederek bu ismi taşımaya hak kazandığını gösteren güzel bir oyun tertip ettiler. Biz Kütahyamızın bu konuda üzerine düşeni yaptığını söylerken üzerine düşen konularda daha yapacağı bir şeylerin de olduğunu hocalarımız fark etmişler, bunu da güzel bir tiyatroyla burada bizleri zaman zaman duygulandırarak bu başarıyı elde etmiş oldular. Başta Rektörümüz, Belediye Başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” diye konuştu.
Tarihi değerlerin millete hatırlatılması gerektiğini belirten Belediye Başkan Vekili Ali İhsan Ertaş, “Yaklaşık 100 yıllık kısa tarihimizi 80 dakika gibi kısa bir zamana sığdırıp bize duygulu ve anlamlı bir zaman yaşatan öğrencilerimiz başta olmak üzere Fulya hocamıza teşekkür ediyorum. Bu tür oyunların devamını diliyorum çünkü milletimize, milleti millet yapan değerleri zaman zaman hatırlatmak gerekiyor. Kötüler boş durmuyor, kötü insanlara fırsat vermemek için şanlı tarihimizi hatırlatmamız üzerimize vazifedir” dedi.
DPÜ’nün yaklaşık 2 senedir “Dumlupınar’dan Dumlupınar’a” adlı proje üzerinde çalıştığını ifade eden DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören “Dumlupınar’dan Afrin’e” tiyatro gösterisinin projenin ilk ayağı olduğunu, Dumlupınar’a ilişkin bir web sayfası hazırlandığını kaydetti ve Mayıs ayının ilk haftasında geniş katılımlı büyük bir organizasyon daha gerçekleştirileceğini duyurdu.
Etkinlik, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar