Connect with us

EKONOMİ

OTOMOTİV ENDÜSTRİSİ FUARINDA KÜTAHYA TANITILDI

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) otomotiv endüstrisinin dünya çapında 3. büyük otomotiv endüstrisi ticaret fuarı olan AutomechanikaIstanbul, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yerini aldı.

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen 120 ülkeden yaklaşık 46 bin sektör profesyoneli ve 38 ülkeden 1.352 yerli ve uluslararası katılımcının katıldığı AutomechanikaIstanbul Fuarına katılan ZEKA’yı Kütahya YDO Koordinatörü Kutlu Eser temsil etti. Katılımcılar yeni ürün grupları ile birlikte parça ve sistemler, bakım ve onarım, aksesuarlar ve tuning, madeni yağ, reifen lastik ve jant, akü, e-mobility, araç yıkama ve bakım merkezi olmak üzere özel oluşturulan bölümlerde yenilikçi ürünlerini sergileme fırsatı bulmuştur. Birçok etkinliğe ve özel tanıtım alanına da ev sahipliği yapan fuarda, sektör profesyoneli konuşmacıların sunumlarıyla çeşitli seminer, atölye ve etkinlikler düzenlendi.

Otomotiv üretim ve onarım sistemlerine dair son teknoloji ürünlerinin sergilendiği AutomechanikaIstanbul, Türkiye’nin konumu itibarı ile çevre ülke pazarlarına yatırım yapmayı hedefleyen tüm yerli ve yabancı firmalar için bölgenin en önemli uluslararası ticaret platformu olarak öne çıkıyor. AutomechanikaIstanbul’da bu yıl ilk defa elektrikli araçların yaygınlık kazanmasıyla birlikte otomotiv sektörünün gündeminde önemli bir yer tutan şarj istasyonları konusu ele alınırken TÜYAP fuar alanı giriş kapısının hemen önünde yer alan alanda 5 şarj firması stantları ile yer aldı.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen E-Mobility ve Geleceğin Teknolojileri Alanı, mobilite ve geleceğin teknolojileri konusundaki yenilikçi fikirler ve ürünler için bir buluşma noktası oldu.

ZEKA’nın kapsadığı illerdeki otomotiv sektörü yatırımlarının fuarda anlatılması, bölgenin yatırım avantajlarının anlatılması ve bölgeye yatırımcıların çekilmesi amacıyla böyle bir fuara ilk defa katılım sağladı. Yerli ve yabancı yatırımcılara özellikle Kütahya’nın otomotiv sektöründeki potansiyeli anlatılırken yatırımcılara Kütahya’da yeni kurulan Altıntaş Zafer Organize Sanayi Bölgesinin özellikle otomotiv sektörü ağırlıklı olarak yatırımcılara sunulmasının gündemde olması nedeniyle ziyaretçilere OSB hakkında bilgi verildi.

 

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar