Connect with us

EKONOMİ

YERLİ OTOMOBİL İÇİN YENİ ÖNERİ: “BATARYA ÜRETİMİNE TALİP OLALIM”

Yerli otomobilin elektrikli olarak üretilmesine karar verilmesinin ardından gözler bu sefer elektrikli otomobilin batarya üretimine kaydı. Eskişehir bu konuda üretime talip olurken, Kütahya’da sosyal medyada günler öncesinden yaptığım “Kütahya Eleman, İş İlanları ve Reklam Platformu” bir çalışma yaparak Kütahya’nın üretim için çalışma yapabileceğini hatırlattı.

Yerli otomobil üretimi ile aralarında Kütahya’nın da olduğu birçok il üretime talip olurken yetkililer düzeyinde yapılan açıklamalarda Kütahya geri planda kaldı. Yerli otomobil üretiminden çok otomobil parçaları ve yan sanayi parçalarının üretimi noktasında Kütahya’nın öne çıkması için sosyal medyada oluşumlar başladı. Yerli otomobilin elektrikli olarak üretimine karar verilmesinin ardından başka Eskişehir olmak üzere sanayi gelişmiş iller yerli otonun batarya üretimine talip oldu.

Kütahya’da birçok kişinin iş bulmasını sağlayan, işçileri ve işvereni buluşturan “Kütahya Eleman, İş İlanları ve Reklam Platformu” bu konuda günler öncesinden çalışma başlattı. Platformun kurucusu olan Alpaslan Şen yaptığı açıklamada batarya üretiminin Kütahya’ya kazandırılması için çalışma başlattıklarını söyledi. Şen “Kütahya’da Kurucu ve yöneticiliğini yaptığım “Kütahya Eleman, İş İlanları ve Reklam Platformu”nda önemli ölçüde işsizliğin giderilmesi konusunda çalışmalar yaptık. İşsiz işçi ve işverenleri yapılacak işin niteliklerine göre buluşturduk. Çok sayıda hemşehrimizi işe kavuşturduk. Sadece işsizliği azaltma yönünde katkı sağlamadık. Kütahya’nın imkanları doğrultusunda “iş ve istihdam” projeleri ürettik. Bu projelerden yalnızca birini 13.11.2017 tarihinde, “Kütahya’da Yerli Otomobil Üretilsin” tartışmalarının yoğun yaşandığı günlerde sayfamızda tanıttık. Altyapı eksiklerimiz yüzünden Kütahya’da yerli otomobil üretilmesinin hayal olacağını, Avrupa’da otomotiv sektörünün “Elektrikli Araç” üzerine evrildiğini ve bu yönde geliştirilmek istediğini, Kütahya olarak bizde bu gelişimin içinde proaktif ve öncü olarak yer almamız gerektiğini vurguladık. “Elektrikli Batarya” üretimine başlayarak Kütahya’da 31.200 insanımıza iş imkanı sağlayarak ve kıymetli ülkemizin cari açığının $4.6 Milyar’ını kendi imkanlarımızı değerlendirerek kapatabileceğimizi aktardık. Düşünce ve projelerimizi Kütahya’da duyuramamış olacağız ki; Eskişehir “Elektrikli Batarya Üretimi” konusunda harekete geçerek şehrine ve ülkemize fayda sağlayacak bu değerli proje için kolları sıvamış durumdadır. Kütahya için halen çok geç kalınmış değildir. Tüm enerji ve kaynaklarımızla, Ar-Ge birimi kurularak değişen ve gelişen otomotiv sektöründe yerimizi “Elektrikli Araç Konsepti” üzerine yoğunlaşmalıyız. Kütahya her şeyin en iyisine layıktır.” Dedi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar